Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
4 грудня, 2012 11:45   ▪   Версія для друку

ЄС не підписуватиме жодних угод з Митним союзом, оскільки він не відповідає вимогам СОТ

ЄС не може підписувати жодних угод про вільну торгівлю з Митним союзом за керівництва Росії, оскільки він не відповідає вимогам СОТ. Про це під час дискусії в брюссельському аналітичному центрі Centre for European Policy Studies заявив заступник генерального директора з торгівлі Єврокомісії Пітер Балаш.

Видання відмічає, що ймовірно 21 грудня відбудеться другий за цей рік саміт між Росією-ЄС у Брюсселі. На першому саміті в Санкт-Петербурзі Путін перелічив умови для базового договору між Росією та ЄС.

"Путін сказав, що не просуватиме переговорів, якщо ЄС не формалізує відносини з так званим Єдиним економічним простором за участі Росії, Білорусі і Казахстану. Ці три країни також складають митний союз. Росія хоче, щоб її новий базовий договір включав її нові угоди з сусідніми країнами. Але його колеги з країн ЄС - президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу і президент Ради Херман Ван Ромпей, - пояснив, що Союз не має мандату на переговори з Єдиним економічним простором", - пише видання.

У свою чергу заступник генерального директора з торгівлі Єврокомісії Пітер Балаш описав Митний союз як "не більш як частковий митний союз".

Він сказав, що ЄС вітатиме створення ще одного митного союзу (Євразійського союзу – Ред.) на своїх кордонах, якщо той сприятиме лібералізації економічних відносин.

Балаш також додав, що до цього часу про лібералізацію не йшлося, оскільки збільшення тарифного захисту створило проблеми для Казахстану - на його думку, найліберальнішої з цих країн, у зв’язку з його вступом в СОТ. За словами Балаша, Росія схоже порушує правила СОТ, і у  Брюсселі стурбовані цим, у тому числі й імпортними бар’єрами, несумісними з правилами СОТ і упередженням щодо імпортних автомобілів.

"На даному етапі ми не вважаємо, що існують умови для угоди між ЄС та Митним союзом просто тому, що (Євразійський) митний союз не відповідає вимогам СОТ", - зауважив Балаш.

За його словами, створення зони вільної торгівлі від Лісабона до Владивостока, як її накреслив Путін "доведеться почекати", поки не виникнуть умови для угоди про вільну торгівлю між ЄС та Митним союзом. 


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено