Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
1 грудня, 2012 22:18   ▪   Ірина Шарпінська   ▪   Версія для друку

За порушення на останніх трьох виборах у Раду оштрафували лише одну особу

У 2006, 2007 та нинішньому році у провадженні українських судів перебувало 18 справ, що стосувалися порушень виборчого законодавства під час парламентських виборів. Із них 8 справ закриті у звітні періоди, і лише за однією справою одного порушника засуджено. Про це свідчать дані Державної судової адміністрації України, які є у розпорядженні Тиждень.ua.

2006 року суди розглядали 9 справ стосовно 10 осіб. Із них у трьох справах чотирьох осіб звинуватили у перешкоджанні здійсненню виборчого права (ст. 157 Кримінального кодексу України 2001 року).

Ще у шістьох справах 6 осіб звинувачували у неправомірному використанні виборчих бюлетенів, підлогові виборчих документів або неправильному підрахунку голосів чи неправильному оголошенні результатів виборів (ст. 158).

У 2006-му суди закінчили розгляд 5 справ, із яких одна була повернута на додаткове розслідування, 3 були закриті, а по одній був винесений вирок (по ст. 158). Одна людина була засуджена до сплати штрафу у розмірі 510 грн.

За результатами позачергових виборів 2007 року суди того ж року розглядали 6 справ стосовно 16 осіб (усі стосовно перешкоджання здійсненню виборчого права - ст. 157).

Того ж року суди закінчили провадження у 3 справах: одну стосовно 4 осіб закрили, одну (стосовно однієї людини) – відправили на дорозслідування, а ще одну також стосовно однієї особи – передали за підсудністю.

Цього року у провадженні судів перебувало 3 справи – усі стосовно перешкоджання здійсненню виборчого права. По них проходить 5 людей.

Станом на 2 листопада провадження у одній справі, по якій проходило двоє осіб, закрите. Суд передав її за підсудністю.

Нагадаємо, за даними МВС, у 2006 році було порушено 105 кримінальних справ за статтями 157-159 ККУ. У 2007 році - 10 кримінальних справ, а за 10 місяців 2012 року - 7 кримінальних справ.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено