НОВИНИ

У ПР називають звіт спостерігачів Ради Європи суперечливим

Оприлюднений звіт Парламентської Асамблеї Ради Європи зі спостереження за виборами в Україні містить кілька відверто абсурдних і суперечливих оцінок, заявила народний депутат Партії регіонів Олена Бондаренко, яку цитує прес-служба ПР.

Вона відзначає, що у звіті ПАРЄ, було виявили чимало «цікавих нестиковок». «Одним із прикладів цього є твердження про те, що вибори в Україні були нібито затьмарені недостатнім рівнем змагальності. Напевно, експертам ПАРЄ не відомо, що в парламентській гонці в Україні взяло участь аж 87 партій і 5207 кандидатів. Це багато чи мало в боротьбі за 450 депутатських мандатів?» - сказала Бондаренко та додала, що в окремих мажоритарних округах на один мандат претендували від 30 до 40 кандидатів.  

 На думку  Бондаренко, абсурдності оприлюдненому документу додає і той факт, що  у тексті ПАРЄ визнає, що українські виборці все-таки «мали достатній вибір партій і велику кількість кандидатів, що задовольнило попит на різні політичні погляди».

 «Цікаво, чим керувалися експерти з ПАРЄ, заявляючи, що ситуація в деяких проблемних виборчих округах (а таких менше, ніж 5% від загальної кількості округів) поставила під сумнів успішність і демократичність українських виборів у цілому?», - відзначила депутат та додала, що «розумній людині очевидно, що ідеальних виборів не було, немає і, можливо, ніколи не буде в жодній країні світу.

 За словами Бондаренко, на виборах в Україні були задіяні сотні тисяч спостерігачів, членів дільничних комісій, кандидатів, їх довірених осіб, і цілком природно, що серед них були й ті, хто робив помилки. «Проблемних округів виявилася зовсім незначна кількість, і найголовніше, що непорозуміння, які виникли на них, ніяк не вплинули на загальні підсумки виборів, а головне - не спотворили волю виборців», - вважає політик.

Політик вказала на  звіт спостерігачів ОБСЄ, які  акцентували увагу на тому, що конкуренція під час виборчої кампанії в Україні була дуже високою.

Тим не менше, на переконання Бондаренко, дуже важливо також порівнювати поточні звіти з попередніми і знаходити відмінності:   у нинішньому звіті ПАРЄ вже немає претензій до реєстру виборців і самого ходу голосування. «Це, насамперед, свідчить про те, що чинна влада позбулася цих недоліків попередніх виборчих кампаній. Сьогодні ми можемо з упевненістю констатувати, що Україна провела парламентські вибори гідно. Дуже шкода, що окремих європейських політиків це явно не радує», - підсумувала вона.

Нагадаємо, в Андоррі 29-30 листопада  було затверджено проект підсумкового звіту спостерігачів від Ради Європи на парламентських виборах в Україні. У документі, зокрема, зазначається, що вибори відзначалися "застосуванням негідних прийомів, зокрема, зловживанням адміністративним ресурсом, браком прозорості щодо фінансування політичних партій та незбалансованим висвітленням у медіа передвиборчих перегонів".

В той же час голова парламентської делегації України в ПАРЄ Іван Попеску заявив, що доповідь спостерігачів містила як критичні, так і позитивні оцінки.