Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
30 листопада, 2012 11:50   ▪   Версія для друку

ПАРЄ співпрацюватиме з Україною для вирішення проблем, що виникли на виборах

Парламентська Асамблея Ради Європи продовжить співпрацю з Україною з метою вирішення проблем, зафіксованих під час парламентських виборів 28 жовтня. Про це йдеться в підсумковій доповіді місії спостереження за виборами до Верховної Ради України, яку в п'ятницю, 30 листопада, затвердило бюро Асамблеї Ради Європи в Андоррі.

«Парламентська Асамблея повинна продовжувати тісну співпрацю з українським парламентом та іншими інститутами за допомогою власної процедури моніторингу, а також з Венеціанською комісією з метою вирішення проблем, зазначених під час парламентських виборів 28 жовтня 2012 року, і для подальшої консолідації всього виборчого процесу», - йдеться в доповіді, оприлюдненій головою місії Андреасом Гроссом.

Місія спостерігачів ПАРЄ відзначає, що якість списків виборців в Україні покращилося в порівнянні з попередніми виборами 2007 року.

Спостерігачі місії ПАРЄ констатують, що безпосередньо день виборів пройшов спокійно. Зокрема, вони зазначають цілком упорядкований хід виборчого процесу, голосування та підрахунку голосів, які були проведені професійно і спокійно. Також наголошується, що українські виборці мали вибір серед різних партій і великої кількості кандидатів, що, на думку Асамблеї, забезпечило широке розмаїття політичних поглядів.

Разом з тим спостерігачі ПАРЄ звертають увагу на проблеми, які виникли під час підрахунку голосів на окремих одномандатних округах, де результати виборів були визнані недійсними. У цьому зв'язку української влади пропонується інформувати Асамблею про розслідування порушень, зафіксованих в мажоритарних округах, де результати виборів були скасовані, а також притягти до відповідальності осіб, винних у цих порушеннях, і будь-яких інших осіб, які були до цього причетні.

Асамблея також висловила жаль, що не всі її попередні рекомендації, у тому числі прийняття єдиного виборчого кодексу і пропорційної регіональної виборчої системи, були реалізовані.

«Виборча система, введена законом про вибори, не є тією, яка була рекомендована Асамблеєю в резолюції 1862 (2012) та Венеціанською комісією в ув'язненні від жовтня 2011 року», - говориться в документі.

Асамблея також визначила напрямки подальшого діалогу з українською владою для реформування виборчого сегменту українського законодавства. Зокрема, однією з рекомендацій ПАРЄ є кодифікація виборчого законодавства.

«Асамблея готова надати допомогу Україні в реалізації цих важливих виборчих реформ», - зазначається в доповіді.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено