НОВИНИ

Інтелігенція вважає, що фарс з підрахунками голосів на виборах перетворив владу на карикатуру

Відомі інтелектуали обурені діями влади під час парламентських виборів, але відчувають «зміцнілу надію на здорові сили» в українському суспільстві і вже найближчими днями оприлюднять своє бачення, що варто робити і як задіяти особисті і колективні зусилля для загального блага. Про це йдеться в оприлюдненій 28 листопада заяві ініціативної групи «Першого грудня»

«За результатами голосування ми насамперед відчуваємо зміцнілу надію на здорові сили у нашому суспільстві — ті сили, які не залишилися байдужими, не продали свої голоси і в багатьох гострих ситуаціях не допустили у парламент відвертих шахраїв. В Україні є і національний, і демократичний дух, і його сили переважають», — вважають представники ініціативної групи.

Інтелектуали засуджують дії влади після виборів.

«Запевнення влади у демократичній бездоганності виборів залишилися порожнім звуком. Ми обурені тим, що у виборчий процес було залучено силові структури. Факти демонстративних порушень перекреслили демократичний характер виборів».

Ініціативна група «Першого грудня» вважає, що відповідальність за це повною мірою лежить на владі на чолі з президентом України.

«Фарс з багатоденними підрахунками голосів, страх перед мирними зібраннями, маніпуляції з результатами голосувань перетворюють образ впевненої влади у скандальну карикатуру, яка викликає подив у нашому суспільстві та в світі», - підкреслили учасники групи «Першого грудня» та відзначили, що «особливим цинізмом виглядає тиск на вже обраних депутатів».

У заяві водночас наголошено: «Досягнення справедливого і демократичного ладу всієї нашої держави - це справа не лише представників політичних сил з влади чи опозиції, а завдання всього народу».

Наразі В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський та Ігор Юхновський розробляють орієнтири для спільної праці, які міститимуться в «Українській Хартії вільної людини», яку оприлюднять уже найближчим часом.

«У цій Хартії хочемо представити своє бачення, що варто робити нам як єдиній спільноті і як задіяти особисті і колективні зусилля для загального блага», — сказали учасники групи «Першого грудня».

Як повідомлялось, напередодні виборів учасники ініціативної групи «Першого грудня» закликали ЦВК та членів виборчих комісій не брати участі у фальсифікації виборів.

Читайте також: Повний список фальсифікаторів, складений опозицією