НОВИНИ

МЗС пояснило, що безвізовий режим України з ЄС гальмують Нідерланди

Міністерство закордонних справ допускає введення Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України до вступу в силу угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Про це журналістам сказав директор Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

«Безвізовий режим може бути введений раніше, ніж угода про асоціацію. Або угода про асоціацію буде раніше, ніж безвізовий режим. Тобто ці процеси не пов'язані між собою», - повідомив він.

За його словами, скасування віз ніколи не прив'язувалася до угоди про асоціацію.

«Вони ніяк між собою не пов'язані. Є чіткий перелік умов, які ми повинні виконати, зокрема біометричні паспорти для того, щоб отримати безвізовий режим... Ми працюємо над цим», - додав він.

При цьому він повідомив, що одним із супротивників введення безвізового режиму є Нідерланди, оскільки, за його словами, ця країна не хоче розширення ЄС і втомилася від напливу іммігрантів.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація з посиланням на коментарі заступника міністра закордонних справ Польщі Катажина Пелчинська-Наленч, що ЄС може запровадити безвізовий режим для громадян України ще до вступу в силу угоди про асоціацію між Євросоюзом.