НОВИНИ

Київський суд погодився відпустити свободівця Семеніхіна під заставу у 83 тис грн

Святошинський райсуд Києва призначив "свободівцю" Артему Семеніхіну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та розмір застави 83 тисячі гривень.

Як повідомив Тиждень.ua керівник прес-служби "Свободи" Юрій Сиротюк, засідання суду відбулося вчора ввечері. Вже у понеділок відповідну суму застави буде перераховано на вказаний судом рахунок.

При цьому "Свобода" вказує, що вчорашнє засідання суду по справі голови Конотопської районної організації ВО "Свобода" Артема Семеніхіна супроводжувалося низкою порушень.

"Так, адвокатів свободівця не було повідомлено про суд. Ба більше, слідчі намагалися ввести в оману захисників Артема Семеніхіна та викликали швидку допомогу до райвідділку, нібито для шпиталізації свободівця, що передбачає скасування судового засідання. Коли один із адвокатів Артема Семеніхіна прибув у лікарню, з’ясувалося, що його з відділку не забирали, а судове засідання вже розпочалося", - йдеться в повідомленні.

Крім того, як стверджують у партії, міліція заблокувала вхід для журналістів та адвоката Івана Макара, якого міліція кинула на підлогу та намагалася розіграти сцену із затриманням. Родичів Семеніхіна пустили в залу суду лише після клопотання адвоката Івана П’ятака.

Наразі у справі проводиться досудове розслідування. У свою чергу захист Семеніхіна збиратиме власну доказову базу, яка доводитиме, що свободівець не вчиняв дій, які йому інкримінує слідство.

Нагадаємо, 13 листопада представники Святошинського райвідділу УМВС у Києві провели обшук в оселі керівника Семеніхіна, який балотувався на парламентських виборах в окрузі №159 (Сумська обл.), після чого затримали його на 72 години.

У міліції повідомили, Семеніхін затриманий за підозрою у шахрайстві і закликали не політизувати цю справу.

"Свобода" ж стверджує, що Семеніхін брав активну участь у захисті результатів волевиявлення біля виборчого округу №223 у Києві і був опонентом кандидата від влади Андрія Деркача на виборах, тож "усі події щодо свободівця слід розцінювати як продовження політичних переслідувань і тиску влади на представників опозиції".

16 листопада суд продовжив термін тримання під вартою Семеніхіна до 10 діб.