Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
22 листопада, 2012 10:20   ▪   Версія для друку

ПАРЄ не планує у січні 2013 року розглядати ситуацію з виборами в Україні

Постійний представник України при Раді Європи Микола Точицький повідомив, що Парламентська Асамблея Ради Європи не планує на наступній сесії в січні 2013 року розглядати ситуацію в Україні. Про це Точицький заявив у Страсбурзі

«Станом на сьогоднішній день у мене немає такої інформації, що на наступній сесії ПАРЄ розглядатиметься ситуація в Україні. У планах ПАРЄ цього немає », - повідомив посол в.
Він пояснив, що є таке поняття, як термінові дебати, але за його інформацією, на даний момент існують інші більш важливі для організації питання - Сирія, ситуація на Близькому Сході.

«Що стосується минулих парламентських виборів в Україні, остаточний звіт ПАРЄ за результатами їх проведення ще готується. Його розгляд і затвердження в ПАРЄ заплановано на кінець поточного місяця. За моєю інформацією, доповідачі не ставили питання про обов'язкове розгляді цього питання на наступній сесії асамблеї. Тобто зараз відсутні підстави вважати, що це питання буде розглядатися на січневій сесії ПАРЄ », - підкреслив Точицький.

Відповідаючи на питання з приводу оцінок парламентських виборів, які звучать в ПАРЄ, посол відповів, що остаточних висновків поки що немає.

«Те, що виносилося в пресу відразу ж після виборів, - це не остаточна оцінка виборів з боку асамблеї. Я б це назвав особистою думкою окремих членів або глав місій спостерігачів », - сказав дипломат.

Фінальний документ, за його інформацією, буде розглядатися 29-30 листопада.

«Звичайно ж, існують критичні моменти і зауваження з боку місії спостерігачів Ради Європи, які стосуються більшою мірою виборчого законодавства. І Венеціанська комісія нас напередодні проведення виборів попереджала про те, що новий закон про вибори непростий для їх безпроблемного проведення. Однак ці вибори пройшли, і український уряд висловив свою позицію, зазначивши, що всі конструктивні зауваження спостерігачів будуть обов'язково враховані », - зазначив Точицький.

Як повідомлялось, президент Парламентської асамблеї Ради Європи Жан-Клод Міньйон вважає, що ситуація в Україні після виборів свідчить про регрес демократії.

За словами Міньйона, повідомлення, що надходять з України після виборів, в результаті яких перемогу здобула Партія регіонів, підкреслюють, що в країні зберігаються проблеми.

Нагадаємо, спостерігачі від ОБСЄ в попередньому звіті вказали на зловживання адмінресурсом на парламентських виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку. 

Спостерігачі ПАРЄ відзначили «олігархізацію» виборчого процесу, спостерігачів від Європарламенту виявили стурбованість відсутністю прозорості фінансування політичних партій в Україні. 

Читайте також: Андреас Ґросс: «Парламентські вибори засвідчили тенденцію до нарощення авторитаризму в Україні»


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено