НОВИНИ

Вищий адмінсуд відмовився призначати перевибори в окрузі у Новій Каховці

Вищий адміністративний суд залишив у силі рішення Центральної виборчої комісії про визнання результатів голосування у виборчому окрузі № 184. Таке рішення ВАСУ виніс у неділю, 18 листопада, за позовом кандидата в депутати по цьому округу Івана Вінника.

«Я вважаю, що суд прийняв заангажоване і продиктоване владою рішення. Так, у своїй постанові суд не врахував як доказ ні оригінали протоколів ДВК, ні окремі думки шести членів ЦВК, в тому числі ВАСУ зігнорував і думку голови ЦВК Володимира Шаповала, які вказали на факти маніпуляції з результатами виборів у 184 окрузі», – заявив Вінник.

«За мене віддали свій голос тисячі людей. Шляхом фальсифікацій у нас вкрали депутатський мандат. Я буду звертатися до Європейського суду з прав людини, вважаю, що Європейський суд візьме до уваги ті докази, які попросту проігноровано нашими судами, і встановить в цій справі істину», – сказав Вінник.

Нагадаємо, у своєму позові Іван Вінник просив ВАСУ скасувати рішення ЦВК про визнання результатів виборів в окрузі № 184 і призначити перевибори. Однією з підстав для призначення перевиборів служили протоколи з мокрими печатками дільничних виборчих комісій, згідно з якими перемогу в цьому окрузі здобув самовисуванець Іван Вінник з перевагою у 117 голосів. Він зазначив, що не може погодитися з таким рішенням ВАСУ і буде звертатися до Європейського суду з прав людини. ЦВК своїм рішенням затвердила протокол ОВК по 184 округу, де переможцем визнаний кандидат від Партії регіонів Микола Дмитрук.

Як повідомлялося, 10 листопада, ЦВК відклала встановлення результатів в одномандатному 184 окрузі, оскільки могла мати місце ситуація з підтасовуванням даних на користь кандидата від влади.