НОВИНИ

Деякі священики УПЦ МП порушують заборону і беруть участь у передвиборчій агітації

Незважаючи на те, що керівництво найбільших українських церков, зокрема УПЦ МП, УПЦ КП, УАПЦ та УГКЦ, заборонило вести політичну агітацію в церквах, деякі священнослужителі таки беруть на себе місію скеровувати вірних у «правильне» політичне русло.

Зокрема, стало відомо, що у селі Грубна Сокирянський району Чернівецької області на Покрову Пресвятої Богородиці за кандидата у 204 виборчому округу, "регіонала" Артема Семенюка, сина голови Чернівецької ОДА, агітував священник у церкві, яка належить до Московського Патріархату.

Крім того, нещодавно у Києві священик УПЦ (МП) після служби у церкві св. княгині Ольги, що на вулиці Вербицького, розгорнув агітаційну діяльність за кандидата в депутати – самовисуванця Юрія Полуєктова, який балотується до Верховної Ради у 216-му виборчому окрузі (Дарницький район). Прихожанам вручали агітаційні листівки, на яких зображений Полуєктов поруч із настоятелем Ольгинської церкви, протоієреєм Всеволодом Рибчинським.

У День Незалежності України, Архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій Української православної церкви Московського патріархату незаконно агітував прихожан Богоявленського собору в Острозі за кандидата від Партії регіонів Анатолія Юхименка. Зокрема, після служби архієпископ Варфоломій надав слово заступникові голови Рівненської облдержадміністрації Анатолію Юхименку, який привітав присутніх з святом. Архієпископ, у свою чергу, публічно подякував кандидатові за надану допомогу у відновлені храмів та прокладені дороги до чоловічого монастиряі висловив сподівання, що коли прийде час,люди підтримають кандидата, а він, ставши народним депутатом, не забуде про храм.

Під час виборчої агітації кандидата у депутати у 123-му виборчому окрузі, що на Львівщині, директора філії «Магістральні нафтопроводи «Дружба» ПАТ «Укртранснафта» Тараса Батенка у Золочеві і Миколаєві були присутні священики УГКЦ. Вони зі сцени висловили йому свою підтримку.

Віряни поскаржилися у львівську архиєпархію з вимогою покарати священників. За словами прес-секретаря Львівської архиєпархії УГКЦ Павла Дроздяка, владика Венедикт висловив священикам серйозні догани.

Нагадаємо, що у серпні Синод УПЦ (МП) заборонив політичну агітацію у своїх храмах.

Українська греко-католицька Церква також наголосила на забороні своїм священикам проводити передвиборчу агітацію.

12 вересня архієрейський собор УАПЦ закликав священиків та єпископів відмовитися від будь агітації та участі у виборчій кампанії.

14 жовтня митрополит Володимир видав розпорядження, в якому нагадав духовенству про неможливість політичної агітації в храмах і монастирях УПЦ (МП).