НОВИНИ

Архітектори: у Києві таємно проектують новий храм на фундамент Десятинної церкви

У столиці активно відбувається таємне проектування щодо зведення нового храму на фундаментах Десятинної церкви. Про це заявив член Національної спілки архітекторів України Георгій Духовичний.

«Все почалося дуже дивно - спілка архітекторів отримала інформацію про те, що врозріз із результатами конкурсу, проведеного минулого року, кінцеві підсумки щодо якого так і не були оприлюднені, повним ходом йде проектування будівництва на фундаментах Десятинної церкви. Проектує організація, яка жодним чином не брала участі в конкурсі», - зазначив Духовичний.

За його словами, спочатку було вирішено звернутися до археологів, щоб дізнатися, що проектують. Вони відповіли, що раніше отримали запит – де би могли бути палі під павільйон, яким буде накритий фундамент церкви.

«Місця були зазначені, але ніяких проектів відтоді інститут археології так і не отримав», - зазначив Духовичний.

Не прояснив ситуацію і головний архітектор Києва Сергій Целовальник. За його словами, він нічого не знає про проектування; нічого не знала про це і директор Національного заповідника «Софія Київська» Олена Сердюк. Інформації про проектування немає і у міськуправління охорони культурної спадщини.

«Останній запит ми відправили в «Інвестекспертизу», та отримали інформацію, що їй передано на розгляд проектну документацію на першу чергу будівництва на фундаментах Десятинної церкви», - повідомив Духовичний.

Замовник проекту – КП «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт». За інформацією архітекторів, у завданні прописано, що серед іншого в проекті обов’язково має бути передбачене місце для проведення релігійних обрядів.

Таким чином можна говорити про втілення плану з будівництва храму, про який вже неодноразово раніше відкрито казало духовенство УПЦ МП.

Нагадаємо, раніше голова комісії Київради з питань туризму і культури Олександр Бригинець заявив, що на фундамент Десятинної церкви встановлять плиту-моноліт, що дозволить побудувати на ньому культову споруду. 

Як відомо, в грудні 2011 року фундамент стародавнього Десятинного храму був тимчасово законсервований. Але вже напередодні Дня незалежності 2012 року біля законсервованих фундаментів Десятинної церкви виникло будівництво, замовником якого виступила УПЦ МП. Приписи про демонтаж незаконно побудованого храму винесла Державна архітектурно-будівельна інспекція, але священики це просто ігнорували.