НОВИНИ

Amnesty International закликає Раду відхилити гомофобський законопроект

Український парламент повинен відхилити прийнятий сьогодні у першому читанні законопроект №8711, який є прямим утиском прав представників сексуальних меншин та порушенням міжнародних зобов'язань країни щодо заборони дискримінації. Про це йдеться у заяві Amnesty International.

Організація закликає Верховну Раду України відхилити законопроект №8711.  

У разі прийняття у другому читанні, цей закон призведе до дискримінації передставників сексуальних меншин, включаючи порушення їх права на свободу вираження та мирних зборів.

Крім того, законопроект №8711 є порушенням низки міжнародних зобов'язань України, серед яких – Міжнародний пакт про громадянські та політичні права (МПГПП), Європейська конвенція про захист прав людини та основоположних свобод та Конвенція про права дитини. Він також суперечить рекомендаціям Європейського суду з прав людини та Комітету ООН з прав людини.

"Цей законопроект є породженням стереотипних уявлень про гомосексуальність, а не результатом належного процесу, під час якого бралися би до уваги інтереси дитини та забезпечувалися її найкращі інтереси. Якщо Україна хоче відповідати європейським та міжнародним стандартам з прав людини, український уряд повинен намагатися будувати суспільство, у якому різноманіття розглядається не як загроза, а як джерело збагачення всього суспільства".- заявила виконавчий директор Amnesty International в Україні.Тетяна Мазур.

Як повідомлялось, 2 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)», який передбачає заборону пропаганду гомосексуалізму та встановлення кримінальну відповідальність за порушення цієї заборони.

За дане рішення проголосували 289 із 350 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Нагадаємо, у серпні автори брошури оприлюдненій на сайті з назвою "Сім'я під покривом Богородиці" (позиціонує себе як рух проти ювенальної юстиції), закликали Нацкомісії з моралі заборонити показ в Україні низки мультфільмів, зокрема, "Маша і Ведмідь", "Телепузики", "Покемони", "Сімпсони", "Губка Боб", тому що вони пропагують гомосексуалізм, садизм і заперечують сімейні цінності.

Нагадаємо, 9 грудня 2010 року президент Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів ліквідувати Комісію з моралі.

Кабмін у травні 2012 направив у Верховну Раду законопроект, у якому запропонував вилучити із закону "Про захист суспільної моралі" положення про статус і принципи діяльності комісії.

Читайте також: Аморальність в обороні моралі