НОВИНИ

  ▪   Мілан Лєліч

"Регіонали" збираються переголосувати мовний закон 30 липня

Партія регіонів має намір повторно ухвалити мовний законопроект Ківалова-Колесніченка у другому читанні на позачерговій сесії парламенту. Про це в коментарі Тижню заявив заступник голови фракції БЮТ-«Батьківщина» Юрій Одарченко.

«Ми знаємо, що регіонали мають план щодо переголосування мовного законопроекту. Він полягає у наступному: ухвалюється постанова про скасування результатів голосування у другому читанні, яка не вимагає попереднього внесення в порядок денний. Далі вони ухвалюють поправку, якою відхиляють всі дві з половиною тисячі поправок до документу, і голосують його в цілому», - заявив Одарченко.

Нардеп додав, що в такий спосіб спікеру Володимиру Литвину відкриють шлях до підписання мовного законопроекту. «Тепер у Литвина начебто зникнуть аргументи, щоб не підписувати цей законопроект, він зможе сказати: так все ж чесно пройшло, друге читання було тощо. І, таким чином, він збереже за собою крісло голови парламенту», - відмітив Одарченнко.

«Хоча саме це голосування буде абсолютно незаконним, з порушенням принципів персонального голосування та регламенту», - підкреслив він.

Нагадаємо, позачергова сесія Верховної Ради відбудеться 30 липня.

Закон промови Ківалова-Колесніченка був ухвалений в цілому 3 липня. Як зазначають опозиціонери і експерти, він був прийнятий з масою порушень.

24 липня заступник глави фракції Партії регіонів Володимир Рибак заявив, що у Партії регіонів не бачать необхідності переголосування за закон «Про основи державної мовної політики».