НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Луценка можуть звільнити достроково і без визнання вини

Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання до екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка може бути застосоване, якщо він поведінкою доведе своє виправлення, а також фактично відбуде не менше двох третин строку покарання, призначеного судом.

Про це у коментарі Тижню повідомив партнер Адвокатської контори «Скляренко та партнери», адвокат Андрій Сидоренко, коментуючи заяву народного депутата від Партії регіонів Валерія Бондика, що Луценка вже через рік можуть достроково звільнити.

«Згідно з Кримінальним кодексом України, умовно-дострокове звільнення від відбування покарання за тяжкий злочин (саме за тяжкий злочин засуджено Луценка) може бути застосоване, якщо: засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення; засуджений фактично відбув не менше двох третин строку покарання, призначеного судом (перебування в СІЗО зараховується до терміну відбуття покарання)», – відзначив Сидоренко.

За словами адвоката, умовами застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання є відповідне подання від адміністрації колонії чи тюрми, де відбуває покарання засуджений, до суду за місцем відбуття покарання, а також позитивне судове рішення про застосування умовно-дострокового звільнення до засудженого.

Утім, визнання вини у скоєнні злочину для умовно-дострокового звільнення необов’язкове, зазначає юрист.

«Визнання особою вини у скоєні злочину не є умовою або причиною умовно-дострокового звільнення засудженого від відбування покарання. Тобто умовно-дострокове звільнення особи від відбування покарання може бути застосовано також і у випадку, коли засуджений не визнав у суді свою вину у скоєні злочину», – пояснив юрист.

Як повідомлялося, 27 лютого цього року Печерський райсуд Києва засудив Луценка до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна (643 тис. грн компенсації МВС за завдані збитки), з позбавленням права обіймати керівні посади і рангу державного службовця.

Захист екс-міністра намагався оскаржити вирок своєму підзахисному в Апеляційниому суді Києва. Однак суд у середині травня відмовив у задоволенні цієї апеляції. Незважаючи на це, адвокати колишнього чиновника готують касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду.

Луценко перебуває під арештом з 26 грудня 2010 року.