НОВИНИ

В Україні видали книжку для дітей з російськими триколорами

У видавництві «Махаон» вийшла книжка «Мої улюблені вірші» з намальованими російськими прапорами на обкладинці. Про це у Facebook повідомив один з авторів, чиї вірші увійшли до книжки, Іван Лучук.

«Отримав як «авторські» від видавництва «Махаон-Україна» два примірники «Великої хрестоматії для читання в дитячому садку», вже хотів було занести один примірник у садок, куди ходять мої діти, але... погляньте на перший шмуц. Як це пояснити?», - написав Лучук у соціальній мережі.

У коментарі Лучук додав, що його обурило насамперед те, «що ілюстрації художників (либонь, московських - це М.Федоровська, Є.Володькіна, Є.Петрова) живцем перенесені з російського видання зовсім некритично, тому й ідуть українські діти в садочок (чи з садочка) з російськими триколорами, - це або задумана провокація, або відверта некомпетентність».

У видавництві «Махаон-Україна» «нам повідомили, що це видання – перекладне, малюнки для нього зробили російські художники».

«Це перекладне видання, яке відмальоване російськими художниками. Ми готуємо тільки текстові плівки», - сказав у коментарі Володимир Герман, заступник головного редактора видавництва «Махаон».

Він не зміг пояснити, чому книжка є перекладною, якщо у ній є вірші українських авторів і наскільки важко технологічно замінити прапор на палітурці і порадив звернутись безпосередньо до керівництва видавництва вже після свят.

«Чисто технологічно ми готуємо тільки текстові плівки. Це видання йде паралельно з російським, це ніби як перекладна книжка», - пояснив Герман.