НОВИНИ

  ▪   Михайло Глуховський

Екс-суддя: на розподіл справ серед суддів завжди може вплинути «людський фактор»

Незважаючи на діючу автоматичну систему розподілу справ між суддями, завжди можна вплинути на призначення головуючого судді по тій, чи іншій справі. Про це в коментарі Тижню заявив екс-голова Печерського райсуду Києва Микола Замковенко.

Відповідаючи на запитання, чи можливо втрутитися в роботу автоматичної системи, аби призначити «потрібного» суддю на конкретну справу він відповів ствердно.

«До тих пір, допоки існує «людський фактор» усе можна зробити. Систему розробляють програмісти. Ну хто ще залізе до неї? Цю систему контролюють тільки керівник апарату і голова суду. Тобто обмежене коло людей», - сказав Замковенко.

Екс-голова суду нагадав, що автоматична система розподілу справ між суддями діє з 2010 року. До того часу голова суду міг приймати рішення щодо призначень головуючого у справах. «З огляду на складність справи, завантаженість судді і його досвід визначав призначення на ту, чи іншу справу», - додав він. .

«На практиці автоматична системи дає збої. Неодноразово чув від суддів, що вони кидають на стіл голови суду матеріали з претензіями. Мовляв, буває нерівність, оскільки одному судді може дістатися кілька важких справ на сотні томів, а інший отримає справи, які можна розглянути за 1-2 години», - сказав екс-суддя.

До того ж не завжди досвідчений і авторитетний суддя за автоматизованої системи може розглядати суспільно важливі справи.

«Давайте дивитися відверто. Фігурантом справи (справи Тимошенко - ред) є політик, державний діяч, колишній прем’єр-міністр країни. Справу мав би вести серйозний головуючий, який міг би поставити на місце її фігуранта. Ви ж бачили, що було у Печерському райсуді. Вона (Тимошенко - ред.) творила там чудеса, а він (суддя Кірєєв – ред.) сидів і витирався рукою, піт капав з нього», - додав суддя.

Разом з тим, на його думку, наявність чи відсутність автоматизованої системи не надто позначається на рівні корумпованості. «Це не головна причина, однак, це впливає. Як кажуть, була б людина, статтю для неї знайдемо», - додав він.

На його думку, головною причиною заангажованості суддів є відсутність грамотної розстановки кадрів у системі. 

Як повідомлялося раніше, стало відомими прізвище судді, який слухатиме кримінальну справу про "ЄЕСУ" щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Це суддя Київського райсуду Харкова Костянтин Садовський.