Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
15 березня, 2012 19:14   ▪   Версія для друку

В Україні у десять разів більше зґвалтувань, ніж фіксує офіційна статистика

Згідно з офіційними даними МВС, щорічно в Україні скоюють близько 600-700 зґвалтувань. Однак, офіційні дані не відтворюють реальну картину, оскільки всього 10%-12% жінок звертаються до правоохоронців із заявами про зґвалтуваня. Про це у статті для Тижня пишуть Андрій Лаврик та Богдан Буткевич.
"Згідно звітності МВС, щорічно в Україні скоюють 600-700 зґвалтувань. 1,4 на 100 тис. населення – це геть небагато, і свідчить про тотальну повагу до сексуальної свободи і недоторканості у нашій країні. Та у нудних статистичних цифрах, як у деталях, ховається диявол", - ідеться в статті.
 
Автори наголошують, що за тими ж офіційними статистичними даними, в Україні щорічно скоюють у середньому 2,5 тис. убивств і замахів на вбивство. Тобто, у чотири рази більше, ніж зґвалтувань. "За законами кримінології, такого не може бути. Хоча б тому, що аби піти на убивство, людина мусить подолати значно більше моральних і емоційних запобіжників, ніж у випадку зґвалтування", - йдеться у статті. Автори наводять приклад ситуації у розвинених країнах, "де із боротьбою зі злочинністю і обліком правопорушень трішки краще, ніж у нас".
 
"Наприклад, у США щороку скоюють до 6 убивств на 100 тис. населення, зґвалтувань – трошки більше 92 на 100 тис. Щорічно в Росії скоюють десь 19,2 убивств на 100 тис. населення, а ґвалтують значно рідше – десь 6 випадків на 100 тис. Тобто, в нашій країні офіційна статистика мала б показувати приблизно у 10 разів більше зґвалтувань, ніж відображає. Мова йде про 6-7 тис. випадків на рік", - ідеться в статті. 
 
Автори  зазначають, що лише незначна кількість жертв насилля звертаються до міліції із заявами щодо скоєння проти них злочину. Але сказати, скільки саме людей не звертаються до правохоронців складно, оскільки в Україні подібних досліджень не проводилося.
 
"Та припустимо, що в нашій країні із заявами до правоохоронців звертаються 10-20% жертв зґвалтувань. Тож, якщо ми візьмемо за основу дані з офіційної статистики (600-700 зареєстрованих випадків на рік), то щорічно прихованими від міліцейських зведень лишаються 2,4-6,3 тис. актів сексуального насильства. Але враховуючи, що "офіційні" цифри мали бути більшими щонайменше удесятеро, то з урахуванням злочинів, про які не заявили, насправді щороку в Україні скоюють 60-70 тис. зґвалтувань", - ідеться в статті.
 
Так, чи інакше, за 21 рік незалежності країни через статеве насилля пройшло 1,26-1,47 млн громадян. Як правило, третина зґвалтованих – молодше 16 років, кожна десята жертва – чоловічої статі.
 

Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено