НОВИНИ

У Німеччині ціни на бензин б'ють рекорди

Заправитися бензином у Німеччині дорого як ніколи раніше. Середня ціна найпоширенішого бензину марки А95 сягнула рекордних 1,63 євро за літр. Експерти прогнозують подальше зростання.

Старожили в Німеччині ще переповідають про те, як десь наприкінці 1960-х літр бензину коштував менше однієї німецької марки. А за самостійне обслуговування автозаправки давали ще й знижку у 2 пфеніги на літр. Ці часи й ціни давно минули. У лютому 2012-го ціна літру бензину марки А95 у Німеччині сягнула нового рекорду - 1,63 євро.

Те, що йдеться про найвищу в історії ціну за літр бензину, підтвердили в Мюнхені представники загальнонімецького автомобільного клубу ADAC.

У порівнянні з січневими цінами ціна А95 зросла ще на п'ять центів. Дизельне пальне в лютому коштувало 1,52 євро за літр, але тут рекордні ціни літа 2008-го ще не побито: тоді літр «дизелю» коштував на 1,4 центи дорожче.

Експерти ADAC напряму пов’язують рекордне зростання ціни на бензин з високими стрибками цін на нафту. Кон’юнктура на ринку "чорного золота" настільки висока, що й ціни на нафту регулярно б'ють дедалі нові рекорди.

Зараз за барель дають уже в середньому 125 доларів. Усі ж додаткові видатки імпортери нафти, нафтові компанії та власники автозаправок обов’язково перекладають на плечі споживача, тож бензин неодмінно дорожчає слідом за нафтою, кажуть у ADAC.

Тим не менше, більшість з німецьких автомобілістів не бажають переходити на інші дещо дешевші марки бензину, а просто намагаються заощаджувати.

Аналітики прогнозують подальше зростання цін на нафту у зв’язку з загостренням кризи довкола Ірану та запровадженням ембарго на експорт іранської нафти.

Нагадаємо, як заявив Тижню директор науково-технічного центру «Псіхея» Геннадій Рябцев, у березні цього року ціни на бензин можуть підвищитися на 4%, зважаючи на ріст вартості нафтопродуктів в Європі.