НОВИНИ

В Інституті українознавства звинувачують Табачника у намірі їх ліквідувати

Міністерство освіти оголосило війну Національному науково-дослідному інституту українознавства і всесвітньої історії. Про це заявив директор інституту, професор Петро Кононенко.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в науковій установі, з 16 січня цього року практично всіх його співробітників відправлено у відпустки за свій рахунок, а з лютого, якщо стан речей не зміниться, всіх переведуть на мінімальну зарплату. Так склалося через те, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, якому підпорядковується інститут, на перший квартал поточного року виділив лише третину від необхідних коштів.

Коненко пояснює ситуацію тим, що профільне міністерство вже другий рік намагається змістити його з посади і призначити на це місце свою людину, колишнього проректора Академії МВС Анатолія Чайковського, щоб потім мати можливість вільно розпоряджатися майном інституту, зокрема, його приміщенням в центрі столиці, недалеко від Міністерства транспорту.

«23 січня нас чекає чергове судове засідання за позовом пана Чайковського про невиконання наказу міністерства про призначення його заступником директора інституту. Але як ми можемо його прийняти на посаду заступника, якщо у нього немає відповідного кваліфікаційного рівня ні з українознавства, ні зі світової історії? До того ж пан Чайковський повідомив, що у нього в контракті є секретні повноваження. Але їх крім нього і Табачника ніхто не бачив. Що це за повноваження? Може, це повноваження на другий день після вступу на посаду ліквідувати інститут і розпродати майно?», - сказав Кононенко.

Він повідомив, що офіційною підставою для скорочення фінансування стало затвердження з боку Міносвіти лише трьох з дев'яти наукових тем, запропонованих інститутом. Це при тому, що раніше саме відомство схвалило вісім з дев'яти тем. І воно ж потім без жодних пояснень скоротило їх кількість.

За словами Кононка, за останні півроку співробітники інституту взагалі не отримали жодних пояснень з боку міністерства та особисто Дмитра Табачника. Тому було прийнято рішення направити офіційний лист на ім'я прем'єр-міністра України Миколи Азарова з проханням втрутитися в ситуацію.

24 січня цього року Національний науково-дослідний інститут українознавства та всесвітньої історії відзначатиме своє 20-річчя. Сьогодні науковий колектив інституту - це понад 100 висококваліфікованих учених, що працюють в 15 структурних підрозділах і двох філіях інституту. За 20 років співробітниками установи було видано більше 500 монографій, проведено 20 міжнародних наукових конференцій з українознавства.

Нагадаємо, 9 грудня 2010 року Янукович доручив уряду створити Інститут національної пам'яті як науково-дослідну бюджетну установу при уряді й ліквідував Український інститут національної пам'яті, створений постановою Кабінету Міністрів 31 травня 2006 року як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом.

5 січня 2011 року Кабінет Міністрів своїм розпорядженням погодився з пропозицією Міністерства освіти і науки, молоді та спорту і вирішив реорганізувати Національний НДІ українознавства в Національний НДІ українознавства і всесвітньої історії.

12 січня того ж року Кабмін створив Український інститут національної пам'яті.

10 березня Янукович вирішив зберегти статус національного для Національного науково-дослідного інституту українознавства під час його реорганізації в Національний науково-дослідний інститут українознавства і всесвітньої історії.

Кононенко вже заявляв, що метою реорганізації інституту українознавства є захоплення землі та приміщення, які належать установі.