НОВИНИ

Кандидати в президенти Південної Осетії писатимуть диктант

Центрвиборчком Південної Осетії ухвалив рішення ввести обов'язкові іспити з осетинської і російської мов для кандидатів у президенти на повторних виборах.

Кандидати повинні написати диктант і виклад, підготовлений спеціальною лінгвістичної комісією.

Крім того, за одну годину кожен кандидат повинен підготувати п'ятихвилинний публічний виступ.

Нагадаємо, повторні вибори президента Південної Осетії відбудуться 25 березня 2012 року.

Як відомо, 27 листопада в Південній Осетії пройшов другий тур виборів президента, в який вийшли глава МНС республіки Анатолій Бібілов і екс-міністр освіти Алла Джіоєва. ЦВК за підсумками голосування повідомив, що з перевагою в 16% голосів перемогла Джіоєва.

Після цього до Верховного суду Південної Осетії надійшла скарга від партії "Єдність", яка представляє інтереси Бібілова, на серйозні порушення, допущені прихильниками Джіоєвої. 29 листопада, розглянувши скаргу, суд визнав вибори недійсними. У той же день парламент призначив повторні вибори президента на 25 березня.

Джіоєва 30 листопада оголосила себе обраним президентом Південної Осетії і своїм першим рішенням у цій якості сформувала держраду. Її прихильники оголосили, що інавгурація відбудеться 10 грудня, проте вчора Джіоєва заявила, що вона не відбудеться.

6 грудня Верховна суд, розглянувши скаргу Джіоєвої, залишив у силі попереднє рішення про визнання недійсними результатів виборів президента республіки.

9 грудня переговори між президентом Південної Осетії Кокойти і лідером опозиції Аллою Джіоєвою завершилися підписанням угоди, згідно з якою Кокойти подав у відставку, а Джіоєва матиме змогу брати участь у повторних виборах.