НОВИНИ

Школярам Західної України розповідають правду про УПА

Попри те, що у нових підручниках з історії відомості про УПА викреслюють і спотворюють, це не зупиняє бажання дітей дізнатися реальні факти про діяльність українського визвольного руху. Про це Тижню повідомили у Центрі досліджень визвольного руху.

Зважаючи на те, що тепер історія УПА у шкільних підручниках займає невелику частину навчального матеріалу, а в програмі рекомендованих для шкіл виховних заходів немає пункту про відзначення дати створення УПА, шкільні педагоги вважають своїм обов’язком виправити це становище.

За допомогою яскравого навчально-демонстраційного підручника «УПА. Історія нескорених» Центр досліджень визвольного руху за сприяння активістів Зарваницької ініціативи розповів школярам смт Верховина Івано-Франківської області про діяльність Української повстанської армії. Зокрема, діти разом із вчителями підготували спеціальний урок.

Науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху, кандидат історичних наук Марта Гавришко, використовуючи навчально-демонстраційні кольорові плакати, розповіла школярам про виникнення УПА, її склад і структуру, територію діяльності, медичну службу, уніформу і нагороди, визначних керівників.

«Оповіді про повстанський побут, життя у криївках, про свята, які відзначали самі повстанці, про їхнє навчання, про молодих дівчат, які були зв’язковими, друкарками, медсестрами, а то й керівницями надрайонних проводів, викликали неабиякий інтерес у юнацької аудиторії. Ще більше їх зацікавила історія про участь дітей у визвольному русі» – пояснила дослідниця.

Багато з школярів вже чули від своїх дідусів і бабусь захоплюючі історії про сміливих «лісових хлопців», які боролись за вільну Україну.

Педагоги переконані, що навчально-демонстраційний підручник «УПА. Історія нескорених» з великою кількістю унікальних світлин, адаптованим для сприйняття популярним текстом, «покликаний перетворювати окремі вже знані факти у струнку систему знань про одну з найважливіших частин української історії».

Довідка

Центр досліджень визвольного руху підготував навчально-демонстраційний посібник «УПА. Історія нескорених» ще 2007 року. Посібник пройшов успішну апробацію у школах Львівщини і зараз викликає зацікавлення серед педагогів та школярів Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Читайте також: За шість аркушів – десять років