НОВИНИ

США внесли VKontakte до переліку найбільших піратських інтернет-мереж

Американська асоціація звукозаписної індустрії (RIAA) внесла VKontakte та інші сервіси в доповідь уряду США про ринки, на яких поширена крадіжка музики (notoriousmarkets). Про це Тижню повідомили в Асоціації музичної індустрії України.

У частині своєї доповіді щодо notoriousmarkets, тобто списку як фізичних, так і онлайн-ринків, чий бізнес насамперед заснований на нелегальних продажах або закачках неліцензованої музики, RIAA виділила найпопулярнішу російську соціальну мережу.

Згідно з доповіддю, музична функціональність цього сервісу "спеціально створена для того, щоб надати можливість його членам завантажувати музичні та відео файли, сотні тисяч яких містять неліцензовані роботи. Його цілеспрямована система пошуку контенту дозволяє іншим користувачам шукати і миттєво поширювати неліцензовану музику і кінофільми, даючи VKontakte несправедливу конкурентну перевагу перед іншими соціальними мережами, які не пропонують вільний доступ до неліцензованого матеріалу".

Згідно з онлайн-рейтингами, VKontakte має більше 120 мільйонів користувачів і займає місце серед найбільш відвідуваних сайтів Росії, будучи одним з 50 найбільш відвідуваних сайтів у світі.

"Що особливо обурливо в деяких з цих компаній - це те, що вони навмисно запускають музичні сервіси без будь-якої форми ліцензування. Це цинічний виверт для отримання наживи і заробляння величезної кількості грошей за спинами артистів, лейблів, авторів пісень та інших учасників музично спільноти,"- заявляє Нейл Терквіц, віце-презідент RIAA.

"Деякі з фірм, які ми виділили, навіть анонсували плани первинних публічних пропозицій своїх акцій (IPOs ) в США. Жодна компанія, залежна від бізнес-моделі, заснованої на крадіжці, не заслуговує на підтримку ринків капіталу США або схвалення фінансових контролюючих органів", - додала вона.

В обіг RIAA також включена інформація про мережеві ресурси для онлайн-розповсюдження контенту (відомі як cyberlockers), які широко використовуються в зберіганні і торгівлі роботами, захищеними авторським правом.

Багато з подібних сайтів, що зберігають і поширюють неліцензовані матеріали, знаходяться і в Україні. Найбільш відомими серед них є BTmon, Demonoid і ExtraTorrent. Таким чином, Україна як і раніше, займає лідируючі позиції серед країн, які є «тихою гаванню» для міжнародних інтернет-піратів.

Нагадаємо, торік американські конгресмени внесли сайт MP3Fiesta, сервери якого базуються у Києві, до шістки головних піратських сайтів світу нарівні з The Pirate Bay і RapidShare.