«Ми вже бачимо відгомін «переходу через червону лінію». Нещодавно президент Естонії відмовився зустрітися з українським міністром закордонних справ. Поїздку президента Віктора Януковича до Брюсселя відтермінували. Я впевнена, що багато європейців уже переглядають свої робочі графіки, щоб скасувати заплановані зустрічі на знак протесту і обурення діями України», - відзначила Надя Дюк.

Однак, наголошує вона, це один вимір проблеми. «Однак інший, глибший її вимір, котрий не зникне навіть тоді, коли зустрічі будуть призначені на інший час, а робочі контакти відновлені, полягає в тому, що президент Янукович та його уряд переступили певну межу в сприйманні міжнародної спільноти. Імідж України, що вже ними створений, – це імідж країни, де політичною елітою називаються ті, хто не є європейцями і чиї дії мотивовані жадібністю, корупцією та бажанням реваншу. Європейці не запроторюють лідерів опозиції до в’язниць, такі речі трапляються лише в Африці, Пакистані, Бірмі та інших подібних країнах », - відзначила Надя Дюк.

На її думку, віднині лише подія такого масштабу, як Помаранчева революція, зможе докорінно змінити цей портрет України, вже закріплений у свідомості людей по всьому світу. «І взагалі, щоб зробити його інакшим, знадобиться чимало часу», - додала віце-президент Національного фонду на підтримку демократії.