НОВИНИ

У Януковича на три резиденції більше, ніж у президента Росії

Президент Чехії має одну резиденцію, президент Франції має шість, а Росія утримує для свого президента 10 резиденцій. В українського президента – 13. Про це 7 жовтня з парламентської трибуни заявив член фракції «БЮТ-Батьківщина» Володимир Яворівський, повідомляє його прес-служба.

Попри тотальну бідність в країні влада продовжує витрачати гігантські суми на створення собі комфортних умов.

«Здається, ніхто вже не сумнівається в тому, що ми живемо у бідній країні. І коли я кажу – «в бідній», я маю на увазі основну масу українців. Навіть уряд цього не приховує і офіційно заявляє, що в Україні кількість бідних людей буде тільки зростати, і ніхто в цьому вже не сумнівається. Сьогодні в парламенті виступав Сергій Тігіпко і розповідав що щось там збільшується на 10-15 грн., забувши про те, що інфляція буквально «хрумтить», пожираючи ці жалюгідні надбавки», - сказав Яворівський.

«Тому в мене виникло запитання: скільки ж український президент має резиденцій і скільки коштує їх утримання? З депутатським запитом я звернувся до керівника Державного управління справами (ДУСя) і отримав відповідь, яка мене не влаштовує», - зазначив він.

За його словами, згідно з офіційною відповіддю, 2010 року на ремонти президентських резиденцій з Державного бюджету витрачено 83 мільйони гривень.

«Наш президент має їх 13. Для порівняння: президент Чехії має одну резиденцію, президент Франції має шість, а Росія - зі своєю нафтою і газом - має 10 резиденцій», - сказав Яворівський.

Він також додав, що державна резиденція «Синьогора» була збудована всього 10 років тому, але там вже кілька разів робилися дорогі ремонти.

«В 2008 році екс-президент Ющенко її ремонтував, в 2010-му Віктор Янукович знову вклав у її ремонт 33 мільйони гривень, але вже у 2011-му вона знову потребувала грошових вкладень на суму 21 мільйон гривень. Підкреслю – йдеться про державні кошти. Виникає запитання: що ж це за «Синьогора» така, яка «пожирає» гроші раз за разом?», - наголосив політик.

«До речі, цього року на резиденції Віктора Януковича буде витрачено близько 500 мільйонів гривень. Про совість тут говорити просто не доводиться», - додав народний депутат.

Крім того, зазначив Яворівський, що уряд виділив 180 мільйонів гривень на будівництво ще одного бізнесового терміналу аеропорту «Донецьк» для донецької еліти.

Як повідомлялось, у резиденції «Синьогора» Януковичу також побудують гостьовий будиноквартістю 17,30 млн грн.

Нагадаємо, у серпні на ремонтні роботи у кримській та карпатській резиденції Януковича без проведення відповідного тендеру виділено 146 млн грн. Причиною обрання неконкурентної процедури закупівлі Державне управління справами вказало необхідність виконувати доручення уряду та погіршення погоди восени.