НОВИНИ

Україна хоче від ЄС ще 42 млн євро на реалізацію енергетичних програм

Україна розраховує на одержання від Європейського союзу 42 млн євро фінансової допомоги для реалізації енергетичної стратегії на період до 2030 року.

Зокрема, на міжнародній конференції в Києві «Україна - ЄС: на шляху до єдиного енергетичного ринку» заступник міністра економіки й вугільної промисловості Володимир Макуха повідомив, що Україна вже готує заявку на одержання другого траншу фінансової допомоги ЄС для реалізації енергостратегії-2030.

«Ми домовилися про підготовку запиту на другий транш. Сподіваємося, що зможемо одержати другий транш цієї програми», - підкреслив чиновник.

Він додав, що загальний розмір зазначеної програми становить 82 млн євро, але 40 млн Україна вже одержала, ці кошти надійшли в бюджет і спрямовані на реалізацію конкретних програм в енергетичній сфері.

Нагадаємо, у березні 2006 року Кабінет Міністрів затвердив енергетичну стратегію до 2030 року.

Як відомо, за словами глави Держагентства з енергоефективності і енергозбереження Миколи Пашкевича, Європейський Союз планує виділити Україні 70 млн євро у рамках держпрограми енергоефективності і енергозбереження до 2015 року.

ЄС вже затвердив виплату першого траншу на 31 млн євро за Програмою підтримки реалізації Енергетичної стратегії України у сфері енергоефективності.

Засоби передбачається направити на фінансування заходів щодо енергоефективності, як найбільш пріоритетних, у рамках Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з поновлюваних джерел і альтернативних видів палива на 2010-2015гг.

На реалізацію Державної цільової програми енергоефективності в 2011 році планується виділити з держбюджету 910 млн грн., а також залучити з місцевих бюджетів 2 млрд грн., з інших джерел - 27,97 млрд грн.