Зокрема, на міжнародній конференції в Києві «Україна - ЄС: на шляху до єдиного енергетичного ринку» заступник міністра економіки й вугільної промисловості Володимир Макуха повідомив, що Україна вже готує заявку на одержання другого траншу фінансової допомоги ЄС для реалізації енергостратегії-2030.

«Ми домовилися про підготовку запиту на другий транш. Сподіваємося, що зможемо одержати другий транш цієї програми», - підкреслив чиновник.

Він додав, що загальний розмір зазначеної програми становить 82 млн євро, але 40 млн Україна вже одержала, ці кошти надійшли в бюджет і спрямовані на реалізацію конкретних програм в енергетичній сфері.

Нагадаємо, у березні 2006 року Кабінет Міністрів затвердив енергетичну стратегію до 2030 року.

Як відомо, за словами глави Держагентства з енергоефективності і енергозбереження Миколи Пашкевича, Європейський Союз планує виділити Україні 70 млн євро у рамках держпрограми енергоефективності і енергозбереження до 2015 року.

ЄС вже затвердив виплату першого траншу на 31 млн євро за Програмою підтримки реалізації Енергетичної стратегії України у сфері енергоефективності.

Засоби передбачається направити на фінансування заходів щодо енергоефективності, як найбільш пріоритетних, у рамках Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з поновлюваних джерел і альтернативних видів палива на 2010-2015гг.

На реалізацію Державної цільової програми енергоефективності в 2011 році планується виділити з держбюджету 910 млн грн., а також залучити з місцевих бюджетів 2 млрд грн., з інших джерел - 27,97 млрд грн.