НОВИНИ

Журналісти знайшли у Відні сліди непублічних зв'язків і справ Януковича

Впливових українських політиків та бізнесменів багато що пов’язує із Віднем. Про це повідомляє німецьке видання Die Zeit.

Перед своїм обранням у 2004 році Віктор Ющенко лікувався у приватній клініці в Австрії. Тепер традицію зв’язків з Віднем переймає Віктор Янукович, хоча офіційно про жодний візит президента до столиці Австрії не повідомлялося.

Один із зв’язків, про який нещодавно стало відомо, - це маленьке віденське видавництво Mandelbaum, у якому було видано книжку президента «Opportunity Ukraine». Цікаво, що видавництво спеціалізується в першу чергу на літературі з юдаїки та кулінарії. Після того як книгу Януковича назвали плагіатом, видавництво вирішило перевірити текст. У зв’язку з цим, голова видавництва Міхаель Байкулеску заявив: «Перекладач нам повідомив, що деякі місця в книзі не є плагіатом, просто там не завжди правильно вказані джерела та немає посилань».

Іншим зв’язком з Віднем є також вулиця Грюнгассе, де знаходиться фірма Йогана Вановітса Euro East Beteiligungs GmbH, котра володіє 99,97% київської фірми Tantalit. Tantalit же має близькі зв’язки з президентом Януковичем. Коли  2007 року Янукович склав з себе повноваження прем’єр-міністра, на дуже сумнівних умовах було приватизовано Межигір’я. 49% парку отримала українська дочірня фірма EuroEastBeteiligungsGmbH. Тепер компанія надає Януковичу в оренду землю, де розташований його заміський будинок.

Ще один зв’язок з Віднем – вулиця Швіндгассе. Тут розташовується офіс холдингу Дмитра Фірташа Group DF, який раніше перебував на Льовельштрассе – біля офісу парламентської фракції австрійських зелених. Ще тоді управління будинку завжди мало сутички з шоферами олігарха. Так, радниця фракції Габріель Мозер завжди мала проблеми з проїздом на велосипеді через машини олігарха.

«Якось я зачепила своїм велосипедом бампер машини – вони (шофери – Ред.) відреагували агресивно, а ввечері шини вже були спущені», - розказала Мозер. «Горили олігархів – майстри тонкої жорстокості», - пише Die Zeit.