НОВИНИ

"Еліта російської армії". У Росії анонсували будівництво військового технополісу "Ера"

Зазначається, що очолювати технополіс буде брат російського олігарха Юрія Ковальчука.

Міністр оборони Російської Федерації Сєргєй Шойгу представив президенту Владіміру Путіну макет військового інноваційного технополісу "Ера". Про це повідомляє російське інтернет-видання Znak, посилаючись на РБК.

 

Зазначається, що основними завданнями даного технополісу  стануть розробка інноваційних технологій, скорочення термінів створення нових озброєнь, військової та спеціальної техніки, а також виховання висококваліфікованих кадрів для підприємств  військово-промислового комплексу (ВПК) і військових науково-дослідних інститутів (НДІ).

 

Зокрема, "Ера" буде розділена на кластери, як й інноваційний центр "Сколково".

 

Наголошується, що у складі споруджуваного в Анапі військового технополісу  створять школу-табір для обдарованих дітей. Їх будуть виховувати у дусі так званого "патріотизму" і готувати до навчання у вузах.

 

"Інноваційний технополіс "Ера" - самостійна організація Міноборони РФ, свого роду "військова" версія інноваційного центру "Сколково". Міноборони розпочало його створення в жовтні 2017 року", - йдеться у повідомленні.

 

У свою чергу, Росія розшифровує назву технополісу "Ера" як "еліта російської армії".

 

Крім того, фінансувати технополіс військове відомство передбачає "за рахунок і в межах бюджетних асигнувань, передбачених у федеральному бюджеті для забезпечення діяльності Міноборони".

 

"22 лютого військове відомство запропонувало призначити президента Курчатовського інституту Міхаіла Ковальчука (брат олігарха Юрія Ковальчука) на посаду наукового керівника технополісу. Незабаром Ковальчук пропозицію прийняв", - відзначили у повідомленні.

 

Нагадаємо, речник МЗС України Мар'яна Беца у рамках послання президента РФ Владіміра Путіна до Федеральних зборів заявила, що Росія погрожує ядерними ударами. Так, 1 березня Владімір  Путін оголосив послання до Федеральних зборів РФ. Він повідомив про нову надзвукову ракету, яка "здатна маневрувати  на всіх ділянках польоту та оминати всі системи протиракетної оборони".

 

Згодом міністерство оборони США повідомило, що не здивоване заявами президента Росії Владіміра Путіна щодо нової ядерної зброї та наголосило, що американські військові готові захищати свою країну.

 

Також федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент США Дональд Трамп провели телефонну розмову стосовно заяв російського президента Владіміра Путіна щодо "непереможної" зброї, а саме міжконтинентальних балістичних ракет "Сармат".

 

Крім того, 3 березня в Організації Північноатлантичного договору наголосили, що заяви президента Росії Владіміра Путіна із залякуванням партнерів по Альянсу є неприйнятними та непродуктивними.