НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

Українські бійці АТО отримали медичну допомогу від НАТО

Протези були придбані Трастовим фондом Альянсу.

У п'ятницю, 19 січня, у Києві двом учасникам АТО було встановлено допоміжні медичні засоби, закуплені за кошти Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації. Також ще двом ветеранам прилади будуть встановлені на наступному тижні. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

Йдеться про ініціативу Альянсу з надання підтримки системі медичної реабілітації в Україні для того, щоб ця система мала засоби для надання довготривалої медичної допомоги діючим та звільненим військовослужбовцям, а також цивільному персоналу оборонно-безпекового сектора України.

 

За словами керівника проекту Трастового фонду НАТО Наталії Мельниченко, цього разу було придбано комплекти обладнання для чотирьох ветеранів АТО, загальна вартість цих засобів виробництва Німеччини складає близько 30 тисяч євро. Крім того, вона підкреслила, що для розвитку національних потужностей з розробки та виробництва допоміжних засобів започатковано програму підготовки протезистів за міжнародними стандартами. Адже незважаючи на наявність високоякісної реабілітації за кордоном,  на її думку, дуже важливо розвивати й українські можливості з повернення поранених ветеранів АТО до нормального життя.

 

Своєю чергою керівник Офісу Агенції з підтримки і постачання НАТО (NSPA) в Україні Василь Литвинчук заявив, що зусилля Альянсу зосереджені переважно на двох напрямках - це допомога безпосередньо людям та надання сучасного медичного обладнання в українські лікарні та шпиталі.

 

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2017 року у Рівненському обласному госпіталі запрацював перший Центр реабілітації наслідків нейротравм для бійців АТО.