НОВИНИ

Кримський "суд" залишив під вартою фігуранта сімферопольської справи "Хізб ут-Тахрір"

Інтереси обвинуваченого захищав російський державний адвокат.

Так званий «Верховний суд» Криму не задовольнив апеляційну скаргу на продовження арешту фігурантові сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Узаїру Абдуллаєву. Про це повідомив активіст "Кримської солідарності" Сервер Мустафаєв.

"Сьогодні було оскарження продовження запобіжного заходу. Результати все ті ж самі: залишається без змін, задовольняється рішення попередньої інстанції. Все це спирається на заяву слідчого про нібито неможливість утримання поза межами СІЗО, ймовірність тиску на свідків і втечі. Тобто всі ті ж надумані мотиви", – сказав Мустафаєв.

За його словами, на сьогоднішньому засіданні інтереси обвинуваченого захищав російський державний адвокат.

"Наші адвокати виїжджали до суду в Ростов-на-Дону. Сьогодні вони фізично не встигли дістатися в Крим. Суд має такі речі розуміти і переносити засідання, але вони такі речі тепер не приймають і відразу призначають державного адвоката", – додав активіст.

Зазначимо, представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.