НОВИНИ

Клімкін прокоментував заяви про "українських біженців" у Польщі

За словами міністра, українська сторона дискутує з польськими колегами щодо цього питання.

Заяви польських політиків про масовий наплив біженців з України на територію їхньої держави є "повною нісенітницею". Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

За його словами, українська сторона дискутує з польськими колегами з цього питання.

"Іноді вони кажуть про українців як про біженців. Це, звичайно, повна нісенітниця, і це всім, звичайно, зрозуміло", – сказав Клімкін.

"Є дуже чітка цифра – зараз у Польщі перебувають сотні тисяч українців. За два останні роки у Польщі офіційно отримали притулок 88 українців. Тому говорити про якісь серйозні цифри щодо надання притулку щодо українців, які масово намагаються просити про цей притулок, або взагалі можуть вважатися біженцями, некоректно", – додав глава МЗС.

Водночас він заявив, що українці, які тимчасово переїхали до Польщі, "рятують польську економіку і одночасно допомагають конкурентноспроможності польської економіки".

Нагадаємо, речниця польського уряду Йоанна Копцінська заявила, що її країна прийняла багато "біженців" з України, але Єврокомісія не бере цього до уваги, намагаючись покарати Варшаву за відмову прийняти біженців з півдня.

Тим часом Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська повідомила, що більшість українців, які перебувають в Польщі, приїхали на заробітки, тому мова про біженців не йде.