НОВИНИ

У САП повідомили про ймовірну причетність працівників СБУ до схеми в ДМС

Йдеться про схему надання іноземцям громадянства України.

Працівники Служби безпеки України могли бути причетні до схем Держаної міграційної служби щодо надання іноземцям громадянства України. Про це в четвер. 11 січня, повідомив заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко.

"Ми встановили, що до цієї злочинної схеми можливо можуть бути причетні працівники СБУ. На мою думку, саме по цьому конкретному кейсу, про який розповідав Костянтин (детектив НАБУ – Ред.), саме з того часу, як нам стало відомо про цих осіб, і пішов витік інформації і став розроблюватися комплекс контрзаходів, яким чином нашкодити нам", – заявив він.

Крім того, за словами Кривенка, до впровадженням схем з незаконного отримання українського громадянства можуть бути причетні судді.

Він зазначив, що слідчі дійшли висновку, що іноземці часто отримують паспорти громадян України на підставі судових рішень, а справи супроводжує один і той самий адвокат.

"Ми аналізуємо базу із 50 тисяч громадян, які отримали за останні роки українське громадянство. По кожній особі ми з'ясовуємо чи правомірно вона отримала громадянство", – сказав він.

Нагадаємо,Служба безпеки України 29 листопада затримала працівника Національного антикорупційного бюро Юрія Боярського (Тітенкова) при начебто спробі передачі хабара першій заступниці голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій. Згодом у НАБУ повідомили, що затриманий детектив дійсно намагався дати хабар, бо працював "під прикриттям" у спецоперації щодо викриття корупційної схеми в ДМС.

У Бюро завили, що Генпрокуратура та СБУ зірвали цю спецоперацію та викрили їхнього агента. Натомість у ГПУ звинуватила антикорупційне відомство в незаконних методах роботи, а дії агента назвали "провокацією".