НОВИНИ

Колегію суддів у справі Штепи запідозрили в хабарництві

Прокуратура відкрила кримінальне провадження.

Колегія суддів Ленінського районного суду Харкова, яка слухала справу стосовно екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, взяла самовідвід. Про це повідомив головуючий суддя Людмила Шрамко.

"Колегія суддів ухвалила: відвести суддів Шрамко, Бондаренко, Гринчук від участі в розгляді кримінального провадження з обвинуваченням Штепи у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.110, ч.1 ст.258-3 Кримінального кодексу України", - йдеться в визначенні, оголошеному головуючою суддею.

Вказується, що судді заявили самовідвід посилаючись на наявність обставин, які у об'єктивного спостерігача можуть викликати сумнів у їхній неупередженості, а саме - проведення досудового розслідування прокуратурою Харківської області в кримінальному провадженні за ч.3 ст.368, ч.2 ст. 375 Кримінального кодексу України за фактом отримання суддями неправомірної вигоди за винесення завідомо неправосудного судового рішення під час розгляду судового провадження у справі щодо Штепи.

Прокурори, які беруть участь в судовому засіданні, не заперечували проти самовідводу Бондаренко і Грінчук, але виступали проти самовідводу Шрамко, оскільки вона раніше не брала участь в розгляді даної справи.

Захист і обвинувачена виступили за вирішення питання на розсуд суду, зазначивши, що внесення даних щодо суддів в ЕРДР, на їхню думку, свідчить про тиск на суд.

Зазначимо, що наприкінці грудня 2017 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення судді Ленінського районного суду м. Харкова Сергія Скляренка - п'ятого за рахунком головуючого у справі Нелі Штепи.

Раніше суд продовжив Штепі цілодобовий домашній арешт до 13 січня 2018 року включно.

Нагадаємо, Штепу заарештували 13 липня 2014 року. Її звинувачують у проведенні незаконного соцопитування з питання федералізації, а також у тому, що вона не вжила адекватних дій щодо звільнення захопленої будівлі міськвідділу міліції, де зберігалося 479 одиниць табельної зброї, і в інтерв'ю ЗМІ закликала не звільняти його. На суді вона пояснювала, що закликала президента РФ Владіміра Путіна увійти в Слов'янськ під погрозами терористів, що в полоні у терористів її били, а інтерв'ю для російських видань зроблені "під дулом автомата". Їй загрожує довічний термін.

Як повідомлялося, 20 вересня Ленінський районний суд Харкова змінив запобіжний захід екс-меру Слов'янська Нелі Штепі, обвинуваченій у сепаратизмі, з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю. 21 вересня поліція одягнула Штепі електронний браслет стеження.

28 вересня Ленінський райсуд Харкова переніс судове засідання у справі екс-мера Слов'янська Нелі Штепи через її госпіталізацію на 6 листопада.