НОВИНИ

У Австрії вважають санкцій проти РФ безрезультатними

Кнайссль заявила, що обмеження проти Росії, які були спрямовані в основному на газову і нафтову промисловість, не досягли поставленої мети.

Глава Міністерства закордонних справ Австрії Карін Кнайссль заявила, що економічні обмеження проти РФ виявилися безрезультатними. Про це пише австрійське видання Kurier.

"Я можу прямо зараз представити вам міні-доповідь про міжнародне право і тим самим нагадати, що єдиними санкціями, за допомогою яких вдалося домогтися результату, були спортивні санкції проти ПАР", - заявила вона.

За словами Кнайссль, запроваджені проти Росії санкції в липні 2014 року, які були спрямовані в основному на газову і нафтову промисловість у глибоководному буровому районі Арктики, не досягли поставленої мети.

"Вони, за моїми спостереженнями, виявилися неефективними, оскільки восени 2014 року ціна на нафту впала на більше ніж 70%. Послаблення російської нафтової промисловості, яке задумали передусім США, не досягло поставленої цілі. Санкції просто не спрацювали", - заявила Кнайссль.

Водночас міністр не стала уточнювати, чи буде Австрія голосувати проти продовження санкцій, натомість зазначила, що Відень діятиме у гармонії з європейськими партнерами.

Кнайссль також відзначила, що планує візит до Москви на запрошення глави російського МЗС Сергій Лаврова, однак не уточнила, коли саме він може відбутися.

Нагадаємо, у грудні спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер повідомив, що США готові лише частково зняти санкції проти Росії після реалізації мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі.