НОВИНИ

Розвідка США визнала, що недооцінила розвиток ядерної програми КНДР — NYT

В американській розвідці висували припущення, що КНДР не зможе завдати удару по США до 2020 року.

Розвідка США визнала, що недооцінила розвиток ядерної програми Північної Кореї. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на інтерв'ю колишніх і нинішніх працівників американських спецслужб.

Зазначається, що на початку президентства Дональда Трампа американські розвідувальні агентства повідомили нову адміністрацію, що у США є чотири роки, щоб уповільнити або зупинити розробку ракет, до того часу як Північна Корея випробує водневу бомбу, здатну завдати удару по американських містах.

За словами одного з американських чиновників, передбачалося, що КНДР не зможе нанести удар по території США до 2020 року, можливо, навіть 2022 року.

Однак у 2016 році лідер КНДР Кім Чен Ин протестував вісім ракет середньої дальності, сім з яких вибухнули під час запуску або розбилися в польоті.

У  вересні 2016 року Кім Чен Ин вшосте випробував ядерну бомбу, що на думку іноземних аналітиків є "першим успішним випробуванням Пхеньяном водневої бомби".

За їх оцінками, вибухова сила цієї зброї була приблизно у 15 разів більше, ніж сила атомної бомби, що вибухнула в Хіросімі в 1945 році.

"ЦРУ та інші американські розвідувальні служби передбачили, що цей момент настане, врешті-решт. Протягом десятиліть вони точно проектувати широку траєкторію ядерної програми Північної Кореї.Тим не менше їх нездатність передбачати швидкі кроки КНДР за останні кілька місяців тепер входить в число найбільш значних збоїв у розвідці в Америці", - заявили в недавніх інтерв'ю нинішні і колишні американські чиновники.

Нагадаємо, раніше в КНДР заявили, що в 2018 році не збираються змінювати свою ядерну програму і будуть надалі нарощувати військову міць.

Тим часом Міністерство фінансів США оголосило про розширення санкцій проти КНДР, включивши до списку двох північнокорейських чиновників за їх роль у розробці балістичних ракет.