НОВИНИ

Бойовики використовують "новорічне перемир’я" для облаштування нових позицій — СЦКК

Зокрема, у східній частині міста Кальміуське техніка та обладнаний військовий об’єкт розташовані біля житлового будинку.

У зоні АТО бйовики використовують «новорічне перемир’я» для облаштування нових вогневих позицій у межах населених пунктів. Про це повідомляє українська сторона СЦКК, передає прес-центр  штабу АТО.

"Бойовики НЗФ ОРДО/ОРЛО продовжують використовувати введений з 23.12.2017 на час новорічних та різдвяних свят режим припинення вогню для облаштування та нарощування старих і створення нових вогневих позицій. Особливо цинічним і є те, що зведення зазначених фортифікацій та розміщення на них військової техніки та озброєнняздійснюється у межах населених пунктів та у безпосередній близькості до житлових будинків мирних громадян України на тимчасово непідконтрольній Уряду України території", – йдеться у повідомленні.

Зокрем, у звіті СММ ОБСЄ за 03.01.2018 зазначено, що такі порушення виявлено у східній частині м. Кальміуське (кол. Комсомольське, 42 км на південний схід від Донецька), де техніка та обладнаний військовий об’єкт розташовані біля житлового будинку.

 Також зафіксовано обладнання окопів та траншей на відстані не більше 300 метрів від с. Калиново-Борщувате (Луганська область) та безпосередньо навколо житлового сектора с. Стила (Донецька область).

При цьому українська сторона СЦКК наголосила, що "такі дії НЗФ ОРДіЛО є свідченням жорстокої байдужості до місцевого населення та намаганнями бойовиків НЗФ ОРДО/ОРЛО у черговий раз використати мирних мешканців населених пунктів окупованих територій у якості «живого» щита".

Нагадаємо, що упродовж минулої доби, 6 січня, у зоні АТО було зафіксовано три порушення режиму припинення вогню з боку бойовиків, унаслідок чого один український військовослужбовець зазнав поранення.