НОВИНИ

РФ втручалася у вибори не тільки в США, але і в Європі - радник Трампа

Росія як і раніше заперечує свою причетність до подібних дій, але робить це все менш переконливо.

Російська Федерація втрутилася у вибори не тільки в Америці, але і в Європі і Мексиці. Про це заявив радник президента США з національної безпеки, генерал-лейтенант Герберт Реймонд Макмастер (H.R. MсMaster).

За його словами, Росія втручалася у президентські вибори у США у 2016 році, і Дональд Трамп знає про це.

«Росіяни також проявляли активність в Європі, - зазначив генерал, - і під час недавніх виборів у Франції, і на іспанському референдумі про статус Каталонії. Ми бачили їх активність в Мексиці, спроби спровокувати путч в Чорногорії. Зірвати завісу з російської кампанії дестабілізації - це перший важливий крок, який дозволить всім побачити їхні справжні наміри, а це послабить їх можливості сіяти невпевненість в людях і налаштовувати спільноти один проти одного», - вважає радник президента США з національної безпеки.

Макмастер додав, що Росія як і раніше заперечує свою причетність до подібних дій, але робить це все менш переконливо.

«Ці ж самі люди заявляли:« Ні, ми не збивали авіалайнер і не вбивали всіх цих людей»; «Ні, наших солдатів немає в Криму і на сході України»; «Ми не надаємо підтримки сирійському режиму, відповідального за масові вбивства власних громадян з використанням хімічної зброї». Сьогодні цим словам уже ніхто не вірить», - твердить Макмастер.

На думку генерала, кожна арабська держава повинна розуміти, що саме робить Росія на Близькому Сході, а саме - прагне використовувати деструктивні дії Ірану, який розпалює громадянську війну в регіоні, озброює і підтримує терористичні угруповання такі як «Гезболла». «За таку підтримку Росії доведеться заплатити велику ціну», - заявив Герберт Реймонд Макмастер в інтерв’ю позаштатній журналістці «Голосу Америки» Ґреті Ван Састерен.

Раніше президент Сполучених Штатів Америки (США) Дональд Трамп назвав ганьбою розслідування щодо втручання РФ в американські вибори восени 2016 року і участь в ньому опонентів з Демократичної партії. 

Як повідомлялося, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.