НОВИНИ

Волкер сказав, коли може відбутися прогрес у перемовинах з РФ по Україні

Спецпредставник Держдепу хоче побачити мир в Україні у 2018 році.

Спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер розраховує зустрітися з помічником президента РФ Владіславом Сурковим у січні майбутнього року. Про це Волкер сказав в інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви".

"Ми сподіваємося провести нову зустріч в січні. І я сподіваюся, що тоді нам вдасться досягти прогресу. Подивимося", - сказав Волкер.

"Вона (дата зустрічі - Ред.) ще не призначена, я сподіваюся, що вона відбудеться в січні. Ми зараз намагаємося знайти дату, яка підійде нам обом", - зазначив він.

Волкер сказав, що хотів би побачити в Україні мир у 2018 році.

"І це потребує від Росії відведення військ, озброєння і будь-якої підтримки з Донбасу. Але для цього потрібні гарантії безпеки. Потрібен час і безпечний простір, щоб можна було виконати вимоги Мінських угод: провести місцеві вибори, провести виборчу кампанію, в кінці кінців, щоб Верховна Рада почала процес амністії, щоб спеціальний статус регіонів, за який Рада вже проголосувала, був виконаний після виборів. Для всього цього і потрібні миротворчі сили на Донбасі ", - зазначив він.

"І я сподіваюся, що ми зможемо цього досягти, і що Росія хоче вирішити всі ці питання і відновити територію Донбасу за Україною. І в цьому сенсі наша зустріч у листопаді стала розчаруванням, що ми не досягли прогресу в цьому питанні", - додав Волкер.

Коментуючи російський проект резолюції по місії ООН на Донбасі, Волкер висловив припущення, що "сили ООН не змогли б встановити мир, не створили б умови безпеки, не змогли б забезпечити безпечне проведення виборів, не змогли б встановити контроль над кордоном з Росією, і вільне переміщення озброєнь і військ на українсько-російському кордоні продовжилося б ".

"Так що місія ООН не стала б дуже ефективною силою. Вона б захищала спостерігачів ОБСЄ, але нічого б не змінила в регіоні", - додав він.

Нагадаємо, спеціальний представник США Курт Волкер заявив, що 2017 рік був найжорстокішим на Донбасі.