НОВИНИ

Україна розпочала нові переговори щодо обміну полоненими

За словами Ірини Луценко, українська сторона планує провести роботу з повернення незаконно засуджених в окупованому Криму та Росії.

Представник президента в Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що Україна почала нові переговори з представниками окупованих районів Донецької та Луганської областей щодо обміну полоненими. Про це вона розповіла журналістам в аеропорту "Бориспіль".

"Ведуться перемовини, не можу сказати, що це буде 93 особи, принаймні 23-25 людей вже підтверджено сепаратистами, що вони готові для обміну", – зазначила Луценко.

Крім того, українська сторона планує провести роботу з повернення незаконно засуджених в окупованому Криму та Росії, яких можуть обміняти на російських громадян. 

Як повідомлялося, у середу, 27 грудня, відбулося звільнення українських заручників. Частина українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, інша частина заручників із так званої «ДНР» - поблизу Горлівки, на тимчасово непідконтрольній території. За даними віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, під час обміну було звільнено 73 українці. Крім того, Україна передала представникам ОРДіЛО 233 із 306 осіб, які були у списку для обміну. Інші відмовилися від обміну з низки причин.

Тим часом у СБУ заявили, що в полоні бойовиків на Донбасі досі залишаються заручниками 103 особи.