НОВИНИ

В комп'ютерній програмі ФБР знайшли російський код, під загрозою дані мільйонів американців

Російські хакери можуть також проникнути в комп'ютерні системи органів правопорядку.

У програмі Федерального бюро розслідувань (ФБР) США з розпізнавання відбитків пальців знайшли програмний код, який було розроблено компанією з РФ. Про це пише американське онлайн-видання BuzzFeed з посиланням на власні джерела.

Зазначається, що ця комп'ютерна фірма може бути пов'язана зі спецслужбами Росії.

У Вашингтоні побоюються, що російські хакери можуть отримати доступ до закритих баз біометричних даних мільйонів американських громадян і навіть проникнути в комп'ютерні системи органів правопорядку.

За даними BuzzFeed, французька компанія Papillon, що входила в промисловий конгломерат Safran, створила програмне забезпечення для ФБР з допомогою російських розробників. Співрозмовники видання розповіли, що компанія приховала від американців таємну угоду з росіянами-розробниками коду. При цьому, в своїх рекламних проспектах фірма повідомляла про близькі зв'язки з російськими держструктурами, включаючи ФСБ.

В документах щодо угоди французька фірма констатує, що їй не відомо про існування в коді будь-яких елементів, що дозволяють маніпулювати ним дистанційно. Тим не менш факт угоди треба було зберігати в секреті, щоб не заважати реалізації програмного забезпечення на американському ринку.

Нагадаємо, 18 вересня Сенат США проголосував за заборону використання програмного забезпечення "Лабораторії Касперського" федеральними установами, пославшись на те, що ця компанія може бути інструментом Кремля і загрозою для національної безпеки. Ця поправка надала законодавчої чинності рішенням адміністрації Дональда Трампа, яке зобов'язувало раніше всі цивільні держустанови видалити софт Касперського зі своїх інформаційних мереж.

Раніше видання Bloomberg повідомляло, що "Лабораторія Касперського" працювала над секретним проектом для Федеральної служби безпеки Російської Федерації.