НОВИНИ

Каталізатором ескалації конфлікту на Донбасі став вихід представників Росії з СЦКК — МЗС Польщі

У польському зовнішньополітичному відомстві стурбовані загостренням на Сході України.

Міністерство закордонних справ закликало Росію негайно повернути своїх офіцерів до складу Спільного центру з контролю та координації через ескалацію збройного конфлікту на Донбасі. Про це йдеться у заяві МЗС Польщі.

Повідомляється, що кількість порушень припинення вогню сягнуло рівня, який не спостерігався з січня 2017 року.

«Ми сподіваємося, що узгоджене на зустрічі Тристоронньої контактної групи рішення з приводу припинення вогню буде повністю дотримуватися», - йдеться у повідомлені.

Також польський уряд вважає, що каталізатором загострення ситуації на Донбасі став вихід представників Росії зі СЦКК.

Як повідомлялось, учасники тристоронньої контактної групи домовилися про перемир'я на Донбасі з півночі 23 грудня 2017 року. Однак бойовики впродовж дня 23 грудня неодноразово відкривали вогонь по позиціях ЗСУ. Зокрема застосували міномети біля Луганського.

Нагадаємо, у Росії заявили, що з 19 грудня припиняють роботу російського Спільного центру контролю і координації припинення вогню і стабілізації лінії зіткнення сторін та відкликають з України російських офіцерів.

Україна також відкликала своїх представників у Спільному центрі із координації і контролю режиму припинення вогню на Донбасі на підконтрольну територію. 19 грудня українські спостерігачі виїхали з окупованих територій.