НОВИНИ

У США вирішили надати Україні оборонне озброєння - Держдеп

У заяві Держдепу США наголошується, що зброя буде надана для боротьби з підтримуваними Росією сепаратистами на Донбасі.

У Державному департаменті США повідомили, що Сполучені Штати нададуть Україні "посилені оборонні можливості". Про це повідомляє Reuters.

"Допомога США носить виключно оборонний характер, і, як ми завжди говорили, Україна є суверенною країною і має право захищатися", - йдеться в заяві департаменту.

Також зазначаєтсья, що зброя буде надана для боротьби з підтримуваними Росією сепаратистами в східній частині країни, говориться в повідомленні. Однак у Держдепі не уточнили про яку саме зброю йдеться.

У заяві наголошується, що відповідне рішення є частиною зусиль США, щоб допомогти Україні захистити свою територіальну цілісність і "стримати подальшу агресію". 

Нагадаємо, 21 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн. 

Як повідомлялося, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах.