НОВИНИ

Вихід із СЦКК. У Німеччині покладають на Москву відповідальність за можливу ескалацію на Донбасі

Представниця уряду ФРН відзначила, що СЦКК здійснює великий внесок не лише у підтримку перемир'я, але і в забезпечення роботи спостерігачів ОБСЄ, у його рамках здійснюється прямий контакт між військовими.

Якщо Росія не перегляне рішення про виведення своїх офіцерів із складу Спільного центру по координації і контролю за припиненням вогню на Донбасі, на неї ляже вся відповідальність за можливу ескалацію і жертви. Про це заявила представниця уряду ФРН Ульріке Деммер, коментуючи телефонну розмову між канцлером Ангелою Меркель і президентом Владіміром Путіним, що відбулася напередодні.

"Федеральний уряд сподівається, що російська сторона перегляне своє рішення і відмовиться від цього кроку, інакше, будь-яке подальше загострення ситуації та пов'язані з цим жертви будуть відповідальністю Росії", - заявила Деммер.

Читайте також: Меркель і Путін обговорили повернення російських спостерігачів у СЦКК

За її словами, вихід РФ з СЦКК є "неправильним сигналом". Представник уряду ФРН відзначила, що Центр вносить великий вклад не лише у підтримку перемир'я, але і в забезпечення роботи спостерігачів ОБСЄ, у його рамках здійснюється прямий контакт між військовими.

Нагадаємо, у Росії заявили, що з 19 грудня припиняють роботу російського Спільного центру контролю і координації припинення вогню і стабілізації лінії зіткнення сторін та відкликають з України російських офіцерів.

Як повідомлялося, Україна також відкликала своїх представників у Спільному центрі із координації і контролю режиму припинення вогню на Донбасі на підконтрольну територію. 19 грудня українські спостерігачі виїхали з окупованих територій.