НОВИНИ

Меркель і Путін обговорили повернення російських спостерігачів у СЦКК

Зокрема, політики домовилися продовжити обговорення можливості відновлення повноцінної роботи СЦКК,

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент РФ Владімір Путін обговорили можливість повернення російських спостерігачів СЦКК. Про це повідомиляється у прес-службі російського президента.

Під час телефонної розмови політики домовилися продовжити обговорення можливості відновлення повноцінної роботи СЦКК, припинення вогню і стабілізації лінії зіткнення сторін (СЦКК) на Донбасі. 

"Лідери Росії та Німеччини погодилися продовжити обговорення відкритих питань, вирішення яких необхідне для відновлення повноцінної роботи СЦКК. Домовлено, що помічники лідерів двох країн додатково опрацюють умови, які зробили б можливим повернення російських офіцерів до складу цієї структури", - йдеться в повідомленні.

Також прес-служба російського президента повідомила, що Путін поскаржився, що "українська влада довгий час шляхом різних обмежень і провокацій ускладнювала умови перебування російських військових і виконання ними своїх обов'язків".

Наголошується, що Меркель і Путін висловилися на користь швидкої реалізації ініціативи щодо взаємного обміну утримуваних осіб сторонами військових дій на Донбасі та підтримали оголошене контактною групою так зване різдвяне перемир'я.

Нагадаємо, у Росії заявили, що з 19 грудня припиняють роботу російського Спільного центру контролю і координації припинення вогню і стабілізації лінії зіткнення сторін та відкликають з України російських офіцерів.

Як повідомлялося, Україна також відкликала своїх представників у Спільному центрі із координації і контролю режиму припинення вогню на Донбасі на підконтрольну територію. 19 грудня українські спостерігачі виїхали з окупованих територій.