НОВИНИ

Bellingcat оприлюднив інтерактивну карту обстрілів РФ території України влітку-2014

Дослідники дійшли висновку, що за літо 2014 року артилерійські підрозділи Збройних сил Росії щонайменше 149 разів обстрілювали українські території.

Міжнародна група слідчих Belligcat оприлюднила інтерактивну карту обстрілів РФ території України влітку 2014 року. Відповідну карту дослідники опублікували на своєму сайті.

"На основі доказів, отриманих з відкритих джерел, у звіті здійснено спробу задокументувати повну шкалу російських артилерійських атак на Україну влітку 2014 року", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в ході роботи над дослідженням було проаналізовано прикордонні регіони, здійснювався пошук потенційних позицій обстрілів та їхні цілі, в зоні пошуку було виявлено і вивчено 2254 потенційні об'єкти.

Методика роботи полягала у ретельному співставленні знімків певних ділянок місцевості, зроблених з супутника у різні дні на території протяжністю 22 км - вздовж українсько-російського кордону, території Донецької і Луганської областей. На території РФ об’єктом дослідження стала вся територія Ростовської області.

Дослідники Bellingcat роблять висновок, що описані та вказані на карті артнапади не можна розцінювати як випадкові обстріли або провокаційні, а лише як цілеспрямовані атаки.

"Ці напади можуть бути розглянуті лише як воєнні дії Російської Федерації проти України", - переконані у Bellingcat.

Дослідники дійшли висновку, що за літо 2014 року артилерійські підрозділи Збройних сил РФ щонайменше 149 разів обстрілювали територію України.

Нагадаємо, 8 грудня міжнародна група розслідувачів Bellingcat і The Insider опублікували спільне розслідування, в якому ідентифікували одну з ключових фігур, що може бути причетна до збиття у небі над Донбасом «Боїнга» «Малайзійських авіаліній» у липні 2014 року.

Людина, про яку йдеться в розслідуванні, фігурує під позивним «Дельфін» на записах перехоплених телефонних розмов, опублікованих невдовзі після катастрофи літака Службою безпеки України, а пізніше – міжнародною Спільною слідчою групою з розслідування катастрофи під керівництвом прокуратури Нідерландів.

Експерти Bellingcat і The Insider стверджують, що «Дельфін» – це генерал-полковник російської армії в запасі, чинний головний інспектор Центрального військового округу Міністерства оборони Росії Ніколай Ткачов.