НОВИНИ

Існує дуже високий ризик зриву обміну заручниками - Геращенко

Бойовики готові звинуватити у зриві українську сторону.

Ризик зриву обміну заручниками з ОРДіЛО є дуже високим. Про це заявила учасник переговорів, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко виступаючи з трибуни парламенту у середу, 20 грудня.

"Чи є у нас шанс, що це (обмін заручниками – ред.) буде зірвано, хоча ми на фінішній прямій і повністю готові? Шанс є дуже великий!" – зазначила Геращенко.

При цьому, за її словами, бойовики готові звинуватити у зриві українську сторону.

"Давайте ми достойно пройдемо цей шлях, щоб в іншої сторони не було жодного шансу звинуватити Україну", - попросила Геращенко.

Нардеп нагадала кінцевий строк обміну заручниками – до новорічних і різдвяних свят.

"Моє бачення, що цей важливий закон ми маємо ухвалити цієї сесії", - додала вона.

Після її виступу спікер парламенту Андрій Парубій висловив переконання, що Верховна Рада візьметься за цей законопроект 16 січня.

"Я сподіваюсь і переконаний, що ми наступний пленарний тиждень, що стартує з 16 січня, розпочнемо з розгляду закону про деокупацію і визнання Росії агресором", - заявив глава ВР.

Як повідомлялося, 29 листопада під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську було досягнуто домовленості щодо обміну заручниками до новорічних свят. Однак сторони не назвали конкретної дати обміну.

У СБУ заявили, що Україна на законних підставах готова обміняти 306 полонених бойовиків на 74 українських полонених на Донбасі.