НОВИНИ

В окупованому Криму висунули нове обвинувачення українському активістові Балуху

Заміна статті в обвинуваченні веде до більш серйозних наслідків для українця.

Українському активісту Володимиру Балуху висунули нове обвинувачення. Завтра, 8 грудня, о 12 годині в Києві на алеї Героїв Небесної сотні, правозахисники проведуть акцію на його підтримку. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

"За інформацією адвокатів, 6 грудня Володимиру Балуху вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч. 2 ст. 321 КК РФ (Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Обвинувачення висунуте в рамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя. Раніше у цій справі Володимира обвинувачували за ст. 318 КК РФ (застосування насильства щодо представника влади)", - повідомляють правозахисники.

За їх даними, постанову про притягнення як обвинуваченого виніс "слідчий" Роздольненського міжрайонного слідчого відділу Головного слідчого управління СК РФ по Криму Бондаренко Н.С.

Як вважають експерти Кримської правозахисної групи, заміна статті в обвинуваченні веде до більш серйозних наслідків для українця. Ймовірність того, що в рамках цієї кримінальної справи його знову відправлять в СІЗО, досить велика.

Третю за рахунком кримінальну справу проти українця завели в серпні 2017 року. Сталося це після того, як Балух та його адвокат подали скаргу в поліцію на незаконні дії начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченка, який ображав і вдарив українця. У відповідь Ткаченко подав свою скаргу на Балуха. За заявою Ткаченка Слідчий комітет РФ 22 серпня 2017 року порушив кримінальну справу проти активіста.

За версією слідства, Балух 11 серпня 2017 року під час ранкового огляду камер ІТТ в коридорі вдарив ліктем в живіт капітана Валерія Ткаченка, після чого політв'язень зайшов в камеру №2, узяв флакон миючого засобу і знову вдарив начальника ІТТ по правій руці.

За інформацією захисту активіста, начальник ІТТ селища Роздольне Ткаченко сам напав на Володимира, а саме, вдарив його, ображав нецензурною лайкою, принижував за національною ознакою. Все це було зафіксовано на відео в ІТТ. Однак за заявою Балуха розслідування відносно Ткаченка так і не почали.

Через активну проукраїнську позицію переслідування Балуха в Криму ведеться з 2016 року.

Адміністративні та кримінальні справи були сфабриковані після того, як Володимир відмовився знімати з даху свого будинку прапор України. Всі відкриті проти нього справи мають явні ознаки політичного переслідування, вважають правозахисники.

Нагадаємо, 1 грудня Роздольненський районний суд відправив Володимира Балуха з СІЗО під домашній арешт. За інформацією Крим.Реалії, Балуху заборонили залишати житлове приміщення, спілкуватися зі свідками, користуватися Інтернетом та поштою.

Як повідомлялося, 29 листопада Верховний суд в окупованому Криму задовольнив апеляційну скаргу сторони захисту українського активіста Володимира Балуха і скасував рішення Роздольненського суду півострова про продовження його арешту до 16 січня. Додамо, 24 жовтня Балуху продовжили термін арешту, таким чином він мав залишатися під вартою до 16 січня 2018 року.

4 серпня Роздольненський суд окупованого Криму засудив Балуха до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму, а також зобов'язав виплатити штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, йому висунули звинувачення за статтею про незаконне придбання та зберігання боєприпасів.