НОВИНИ

У САП вирішили відкликати клопотання щодо Онищенка

Прокурори також заявили, що оскаржать у апеляційному суді рішення щодо визнання незаконним звернення детективів НАБУ про видачу нардепа.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вирішили відкликати клопотання про проведення заочного розслідування щодо народного депутата Олександра Онищенка, задля його повторного подання до суду. Про це в четвер, 7 грудня, повідомляє прес-служба САП на своїй сторінці в Facebook.

Зазначається, що клопотання проти нардепа було подано в Солом'янський райсуд Києва ще 10 листопада.

"На даний час, незважаючи на вимоги КПК України сплинув не тільки 10 денний строк розгляду клопотання, а й майже місячний", –  зазначили в прес-службі.

У зв’язку з цим, прокурори вирішили повторно подати клопотання до суду. Крім того, САП звинуватило суд у затягування розгляду клопотання.

"Можна спостерігати системний саботаж з боку судової системи у всіх епізодах так званої "газової справи", – йдеться в повідомленні.

У САП також заявили, що оскаржать у апеляційному суді рішення щодо визнання незаконним звернення детективів Національного антикорупційного бюро про видачу Онищенка.

Нагадаємо, 17 лютого 2017 року детективи НАБУ розпочали досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із ПАТ «Укргазвидобування» у грудні 2015 року. За версією слідства,  в період з січня 2013 року по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого ПАТ «Укргазвидобування» спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Наразі 8 осіб, у тому числі народний депутат України Олександр Онищенко, перебувають у розшуку, 12 обвинувальних актів стосовно 18 осіб скеровано до суду, із них щодо 7 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.

Як повідомлялося, 1 грудня суд в Іспанії почав процедуру екстрадиції щодо депутата Верховної Ради Олександра Онищенка, якого Україна звинувачує в розкрадання державного газу. Раніше Олександр Онищенко повідомив, що іспанський суд ухвалив рішення не видавати його Україні.

 5 грудня Солом'янський районний суд Києва ухвалив рішення про часткове задоволення скарги захисника Онищенка щодо запиту на його екстрадицію з Іспанії. а саме - суддя визнала незаконними дії детектива НАБУ, пов'язані з підготовкою клопотання, але саме клопотання не скасувала.