НОВИНИ

Війна на Донбасі. Гаазький трибунал зафіксував ознаки міжнародного збройного конфлікту — звіт

Із початку збройного конфлікту прокурором Гаазького суду було зафіксовано два періоди особливо запеклих боїв: у Іловайську в серпні 2014 року і в Дебальцевому з січня по лютий 2015 року.

Прокуратура Міжнародного кримінального суду (Гаазький трибунал, Нідерланди) встановила факти військового протистояння між українськими військовими та збройними силами Російської Федерації на Донбасі. Про це йдеться в звіті прокурора МКС Фату Бенсуда.

Як повідомляється, попереднім розслідуванням було встановлено, що збройні формування бойовиків "ДНР" і "ЛНР", "досить організовані, щоб розглядатися як сторони неміжнародного збройного конфлікту". Водночас зазначається можливість розглядати протистояння на сході України як міжнародний конфлікт.

Читайте також: З'явилася інфографіка аргументів України проти Росії в Гаазькому суді

"Канцелярія Прокурора також привела додаткові відомості, що вказують на факт існування прямого військового протистояння між збройними силами Російської Федерації і України, з чого випливає, що найпізніше з 14 липня 2014 року, паралельно з неміжнародним збройним конфліктом, на сході України мав місце міжнародний збройний конфлікт" , - зазначається в доповіді, яку цитує видання «Новости Донбасса».

Із початку збройного конфлікту прокурором Гаазького суду було зафіксовано два періоди особливо запеклих боїв: у Іловайську в серпні 2014 року і в Дебальцевому Донецької області з січня по лютий 2015 року. Ескалацію боїв у цей період прокурор пояснює "можливим припливом з Російської Федерації військ, транспортних засобів і озброєнь для посилення позицій збройних груп" бойовиків.

Як повідомлялося, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі оприлюднив щорічну доповідь за результатами розслідування за період з 1 жовтня 2016 року по 30 листопада 2017 року щодо подій в Україні під час Революції Гідності, анексії Криму і початку агресії Росії на Донбасі.