Директору Національного антикорупційного бюро Артему Ситнику загрожує кримінальна відповідальність через порушення правил роботи відомства. Про це у середу, 6 грудня, заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко під час звіту у Верховній Раді.

"Кримінальна відповідальність за вже допущені помилки обов'язково буде, у першу чергу, керівника відомства, який згідно із законом має повноваження і зобов'язаний відповідати за дотримання всіх правил", – зазначив генпрокурор.

Він також запропонував профільному комітету Ради скорегувати закон про НАБУ і передбачити набір усіх працівників Бюро за відкритим конкурсом.

Крім того, Луценко запропонував НАБУ зареєструвати в Службі безпеки всі прослуховуючі пристрої і забезпечити обмін інформацією зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою про хід слідчих дій.

"Молодий керівник молодого підрозділу, на жаль, не впорався з дотриманням чинного законодавства у своїй діяльності і замість того, щоб визнати помилки, сісти за стіл і, можливо, змінити законодавство, можливо, змінити свою практику, кличе на допомогу старших товаришів (з США - Ред.)", – додав Луценко.

Нагадаємо, 5 грудня Генпрокуратура викликала на допит двох штатних працівників НАБУ. Згодом стало відомо, що ГПУ оголосила підозру двом працівникам НАБУ.

Як повідомлялося, 29 листопада СБУ затримала агента Національного антикорупційного бюро Юрія Боярського при спробі передачі хабара першій заступниці голови державної Міграційної служби Діні Пімаховій.

У Національному антикорупційному бюро України звинуватили Генпрокуратуру та Службу безпеки в незаконному втручанні в спецоперацію, яка була спрямована на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі.

Згодом прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що працівники Генпрокуратури під час обшуків за місцем проживання агента НАБУ Катерини Сікорської вилучили документи із грифом "обмеження доступу", зошити про прослуховування об’єктів зацікавленості НАБУ. 4 грудня ГПУ викликала на допит агентів НАБУ Катерину Сікорську та Сергія Тітенкова.