НОВИНИ

В Угорщині відбувся суд над екс-поліцейським, який воював на боці "ДНР"

Колишній правоохоронець свою провину заперечує.

В Угорщині суд області Толна 5 грудня ухвалив рішення направити на психіатричну експертизу екс-поліцейського Крістіана Легоцкі, який воював на боці терористичного угруповання "ДНР проти Збройних сил України. Про це пише місцеве видання НirTV.

За інформацією, чоловіку загрожує до п’яти років ув’язнення за участь у бойових діях у складі іноземного збройного формування. Колишній поліцейський свою провину заперечує.

У перебігу слідства стало відомо, що Легоцкі завершив службу в правоохоронних органах на початку 2015 року. Відтак на одному з російських інтернет-порталів знайшов оголошення, адресоване іноземним громадянам, про можливість стати найманцем у збройних загонах сепаратистів на окупованій частині Донецької області України.

Згідно з матеріалами слідства, Легоцкі приєднався до незаконних збройних формувань "ДНР", воював на їхньому боці проти ЗСУ, за що отримав відповідні нагороди від сепаратистів.

"21 вересня 2017 року він звернувся до посольства Угорщини в Москві, де йому видали тимчасовий шестиденний угорський закордонний паспорт. Того ж дня він прибув до Будапешта, де його впізнали та взяти під варту в аеропорті Ференца Ліста на підставі чинного ордеру на арешт", – розповіла прокурор Іветт Кіш.

Зі свого боку, підсудний визнав свою участь у бойових діях на боці донецьких сепаратистів. Проте він не вважає це злочином.

Нагадаємо, у листопаді румунський суд прийняв рішення депортувати громадянина Сербії, відомого своїми націоналістичними і проросійськими поглядами, і заборонити йому в’їзд на 15 років як небажаній особі після того, як він намагався здобути таємну інформацію про військові об’єкти й інфраструктуру країни.За даними спецслужби, 42-річний Братислав Живкович, який, зокрема, у 2014–15 роках воював в Україні на боці російських гібридних сил.

Додамо, у Білорусі суд визнав мешканця Річиці винним в участі у війні на Донбасі на боці терористичної організації "ДНР". Суддя засудив білоруського найманця до двох років обмеження волі з направленням до виправної установи відкритого типу.